Nasıl emlakçı olunur?

Emlakçı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı resmi bir kurumdan emlakçılık mesleğine ilişkin ortalama beş hafta süren eğitimlerin alınması gerekiyor.

Gayrimenkul sektörü büyüdükçe gayrimenkul danışmanlarında olan ihtiyaç da artıyor. Fakat insanların hayatları boyunca yaptıkları en önemli yatırım olan konut yatırımı bir o kadar da istismara açık bir konu. Getirilen yeni yasalar kapsamında bu istismarı engellemek için artık bir dükkan açıp tabela koyan emlakçı olamıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı resmi bir kurumdan emlakçılık mesleğine dair verilen tüm eğitimlerin alınması gerekiyor.
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, “ Emlakçılık, emlak pazarlamadan ibaret bir meslek değil, bizler müşterilerimizin mali danışmanı, hukuki danışmanı hem de iletişim danışmanı oluyoruz. Kurslarda da gayrimenkulün teknik özelliklerinin yanında bu eğitimler de veriliyor” dedi.  Altın Emlak Emlakçılık Kursu yasanın getirdiği eğitimleri verme yetkisi olan en köklü kuruluşlardan biri.  Eriılkun, kurslarından mezun olan 3 bin 500’ü aşkın kişinin sektörde gayrimenkul danışmanı olarak faaliyet gösterdiğini belirtti.
Erilkun, emlak kurslarında eğitim alan kişinin ortalama 5 haftada tüm teorik bilgilerini almış,  tam donanımlı bir şekilde hizmet verebilecek noktaya gelebileceğini söylüyor.

Firma Bilgisi: Altın Emlak