Nietzsche’nin Evi!

Friedrich Nietzsche 1888'de 1881 ve 1883 yazları sırasında İsviçre Sils-Maria’daki evinde yaşadı

Nietzsche’nin Evi!

O en ünlü filozof. O en sıra dışı varlık. O kitapları elden ele dolaşan üstinsan. O Friedrich Nietzsche! Yaşamı, beyni, düşünceleri, hayatı, aşkları, kitapları, aforizmaları ile merak konusu olan Nietzsche nerede yaşadı, hepimiz çok merak ediyoruz. Nasıl bir ev sahibiydi, o evde neler yaşadı, neler düşündü tahmin bile edemiyoruz.

Nietzsche bir Alman. 1844 – 1900 yılları arasında yaşan bir deha Nietzsche. Birçok kişi tarafından yargılanan, ayrıştırılan ama fikirleri yıllardır dilden dolaşıp, kendine hayran bırakabilen harika bir canlı Nietzsche.

Prusya Krallığında Saksonya eyaletinde Leipzig yakınlarındaki Röcken'in küçük bir kasabasında büyüyen Nietzsche, ailesinde verdiği kayıplar sonrası Naumbarg’a ananesinin yanına taşındı. Nietzsche daha sonra Schulpforta gitti ve eğitimine orada devam etti. Ve Basel'e taşınmadan önce Nietzsche Prusya vatandaşlığını bıraktı.

Peki Nietzsche nerede yaşadı?
Friedrich Nietzsche 1888'de 1881 ve 1883 yazları sırasında İsviçre Sils-Maria’daki evinde yaşadı. Bu ev Sils-Maria köyünin küçük bir tepesinin üzerinde. İsviçre’nin Engadin bölgesinde yer alan Nietzsche’nin evi hakkında çok fazla bilgiye rastlayamıyoruz.

İşte Nietzsche’nin Evi!

Nietzsche’nin Evi!

Nietzsche’nin Evi!

Nietzsche’nin Evi!

Nietzsche’nin Evi!