Ofis çalışanları ortopedik ürün tercih ediyor

Ofis çalışanlarının en sık karşılaştığı meslek hastalıkları arasında, uzun süre oturmaktan kaynaklanan ayak, bel, boyun ve sırt ağrıları yer alıyor

Ofis çalışanları ortopedik ürün tercih ediyor

Ofis çalışanlarının en sık karşılaştığı meslek hastalıkları arasında, uzun süre oturmaktan kaynaklanan ayak, bel, boyun ve sırt ağrıları yer alıyor. Uzmanlar ofis çalışanlarının ortopedik ürünler kullanarak çalıştıkları ortamı sağlıkları için elverişli ve konforlu hale getirmesi konusunda uyarılarda bulunuyor. 

En çok sipariş verilen ürün: Bel yastığı
Avansas.com'un verilerine göre, Türkiye genelinde en çok tercih edilen ortopedik ofis ürünlerinin başında ayak desteği, bel yastığı ve sırt desteği geliyor. Ortopedik ofis ürünlerinin en çok tercih edildiği iller, iş hayatının merkezi olan İstanbul, Ankara ve İzmir. Ortopedik ürünleri en çok tercih eden sektörler ise, danışmanlık şirketleri, hastaneler ve sağlık kurumları, ticaret, medya ve inşaat. 

Büyükşehirler ilk sırada
Ortopedik ofis ürünlerinin en çok tercih edildiği iller, iş hayatının merkezi olan İstanbul, Ankara ve İzmir. Bu illeri sırasıyla Antalya, Bursa ve Kocaeli takip ediyor.