Operasyonda izah edemeyeceğim hiçbir husus yok

Erdoğan Bayraktar: “operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok”

Operasyonda izah edemeyeceğim hiçbir husus yok

25 Aralık 2013 / emlakwebtv
Erdoğan Bayraktar, Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Erdoğan Bayraktar istifasını açıklarken Operasyonda izah edemeyeceği hiçbir hususun olmadığını söyledi. NTV’ ye telefonla bağlanan Erdoğan Bayraktar’ın konuşmasının tamamı şöyle: “Ben müsaadenizle basın açıklaması şeklinde çok kısa ifadelerde bulunmak istiyorum. 17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir.

Fakat 'rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve yasa uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın onayıyla yapıldı.

Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.''