Ordu-Giresun Havalimanı ne zaman açılacak?

Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın resmi açılışının 15 Mart'ta yapılacağı açıklandı

Ordu-Giresun Havalimanı ne zaman açılacak?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışının 15 Mart 2015 tarihinde yapılacağını açıkladı. Yılmaz, projede alt yapı çalışmalarının bütünüyle bittiğini, buna karşın üst yapı çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

Yaptığı açıklamada, Türkiye'nin deniz üzerindeki ilk havalimanının açılmasına kısa bir süre kaldığını ve 2015 yılının 15 Mart'ında fiili ve resmi açılışın yapılabileceğini vurgulayan Yılmaz:

'Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileriyle ve tüm müteahhitlik firmalarının temsilcileriyle geçen hafta içerisinde bir toplantı yaptık. Bakan Lütfu Elvan'ın da talimantlarıyla Türkiye'nin birinci, Avrupa'nın ikinci, dünyanın da dördünce deniz üzerindeki havalimanının kısa sürecede hizmete açacağız.' şeklinde konuştu.

Ordu-Giresun Havalimanı

Yüzlerce kamyon denizi doldurdu
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,  projenin ilk gününden itibaren denize dökülen taş miktarını 30 milyon ton olarak açıklarken, yüzlerce kamyonun 3.5 yıldan beri, yaklaşık 4.5 kilometre mesafeden taş taşıyarak denizi doldurduğunu belirtti. 'Şu anda alt yapı tamamen bitmiş durumda. Özellikle pist uçakların iniş yapabileceği seviyeye geldi.' ifadelerini kullanan Yılmaz, gece ışıklarının yanmaya başladığını, buna karşın üst yapı binalarının yapımına devam edildiğini vurguladı. 

Yılmaz, binaların tamamlanmasının ardından, çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına başlanacağını da belirterek: 'Hiçbir ödenek sorunumuz yok. Her şey planlandığı gibi gidiyor. Hepimiz heyecanla bekilyoruz.' dedi.