Ordu-Giresun Havalimanı "uçuşa hazır"

Alt yapı çalışmaları tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı, Mayıs ayı içinde tarifeli uçuşlara açılacak

Ordu-Giresun Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı'nda alt yapı çalışmaları tamamlandı. Uçuşa hazır hale gelen Havalimanı, Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen tek havalimanı olma özelliği taşıyor.

35 milyon ton taş denize döküldü
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı projesiyle ilgili açıklamasında temellerü 3.5 yıl önce atılan tesis için, şu ana kadar 35 milyon ton taşın denize döküldüğünü açıkladı. Havalimanı inşaatının Nisan sonu ya da en geç Mayıs ayı içinde tamamlanacağını vurgulayan Balkanlıoğlu, ufak tefe eksiklerin dışında havalimanının uçuşa hazır hale getirildiğini vurguladı.

Tarifeli seferler Mayıs'ta başlayacak
Havalimanına tarifeli uçuşların Mayıs ayında başlayacağınıda belirten Balkanlıoğlu: " Havalimanı sistemindeki son teknolojiler burada kullanılıyor. Konfora iniş ve kalkışa müsaaden eden pistin çizgileri ve ışıkları dahil olmak üzere her şey tamamlandı. Sadece üst yapıya ilişkin çok az kısımlar kaldı. Onun da bitirilmesi için 3 vardiya halinde süratle çalışılıyor..." dedi. 

800 dönüm arazi
Toplam 35 milyon ton taşın denize dökülmesiyle elde edilen 800 dönümlük havalimanı arazisinin Karadeniz'in hırçın dalgalarına dayanacak şekilde tasarlandığını vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, resmi açılışın kısa bir süre sonra gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi.