Ortadoğulu dört grup Türkiye'ye geliyor

Körfez'de ki proje fırsatlarını değerlendiren Efekta aynı zamanda da Türkiye'de ki fırsatları merak eden yatırımcılara da köprü vazifesi olmayı seçerek yatırımcılara Türkiye’de ki fırsatları yerinde gösterecek.

Ortadoğulu dört grup Türkiye'ye geliyor

Türk inşaat ve mimarlık sektörü için 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’de sorun olmadığının anlatıldığı bir platforma dönüşen Dubai Citsycape ekonomik getirileri de sağlamaya başladı. Sektör açısından çok canlı geçmese de Türkiye açısından verimli geçen Cityscape’katılan Efekta Mimarlık burada tanıştığı Ortadoğulu grupları Türkiye’ye davet etti.

Körfez de ki proje fırsatlarını değerlendiren Efekta aynı zamanda da Türkiye de ki fırsatları merak eden yatırımcılara da köprü vazifesi olmayı seçerek yatırımcılara Türkiye’de ki fırsatları yerinde gösterecek.

Efekta mimarlık Ortadoğulu firmalara hizmet verecek
Efekta Mimarlık kurucusu yüksek Mimar Kayhan Çakanel ‘’Biz şirket olarak Körfez Ülkelerine hizmet vermeyi istiyoruz. Bunu için bölgedeki müze ihaleleri, konut ve turizm proje ihalelerinde mimarlık ofisi olarak yer almayı hedefliyoruz. Bunu yanı sıra fuarda tanıştığımız Türkiye’yi bilmeyen dev gruplar bize ülkemizi sordular bizde onlara İstanbul’da m2 fiyatları 10 bin dolar Londra’da 40 bin dolar İstanbul’da büyük potansiyel var. Yatırım için en doğru adres şeklinde bilgiler verdik. Bunu duyan şirket patronları da önümüzdeki günlerde Türkiye’yi ziyaret edecek dedi. Bunların arasında Dubaili, Suidi Arabistanlı birçok şirket var. Hem biz bölgede yatırım yapacağız hem de onlar Türkiye’de yatırım yapmak istiyor"