Osman Gazi Köprüsü'nden geçiş 10 gün ücretsiz

Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü köprüsü Osman Gazi Köprüsü'nün açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osman Gazi Köprüsü'nün bayram tatili boyunca ücretsiz olacağının müjdesini verdi

Osman Gazi Köprüsü'nden geçiş 10 gün ücretsiz

Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü köprüsü Osman Gazi Köprüsü'nün açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osman Gazi Köprüsü bayram tatili boyunca ücretsiz olacağını söyledi. Osmangazi Köprüsü'nden geçişler 1 Temmuz Cuma 00:00'dan 11 Temmuz 2016 Pazartesi 07:00'a kadar ücretsiz olacak. 

39 ayda tamamlanan Osman Gazi Köprüsü, Nurol, Özaltın, Makyol, Astaldi, Yüksel, Göçay ortak girişimi tarafından yap-işlet-devret modeli ile yapıldı. 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin en önemli ayağını oluşturan Osmanazi Köprüsü, 1.550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü köprüsü. 

İzmit Körfezi'nin etrafını dolaşarak yapılacak seyahat yaklaşık 2 saatte, Eskihisar ile Topçular arasındaki feribot ile 1 saatte aşılırken, Osman Gazi Köprüsü'nün açılması ile birlikte bağlantı yolları dahil 12 kilometrelik köprü geçişi 6 dakika olacak. 

10 gün boyunca geçişler ücretsiz 

Gece saat 00:00'da trafiğe açılan Osmangazi Köprüsü'nde trafiğin açılmasıyla birlikte Yalova ve Kocaeli istikametleri araçlar ile doldu. Bayram tatili boyunca bedava olan Osman Gazi Köprüsü ücretsiz geçişler 1 Temmuz'da başlayarak 11 Temmuz sabah saat 07:00'da sona erecek. 

Geçiş ücreti belirlendi

Dün hizmete açılan Osmangazi Köprüsü'nde Ramazan Bayramı boyunca geçişler ücretsiz olacak. Çok tartışılan Körfez Köprüsü geçiş ücretimi ise Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açıkladı. Arslan, Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinin 88 lira 75 kuruş olacağını açıkladı.