Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan son yaptığı açıklamayla Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısının günde 20 bin olduğunu söyledi

Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan son yaptığı açıklamayla Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısının günde 20 bin olduğunu söyledi. 

Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısı

Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısının günlük 5-6 bin civarında olduğu haberlerini yalanlayan Arslan, köprü için yüklenici firmaya tanınan geçiş taahhüdünün 40 bin olduğunu, köprüden başlangıçta 15 bin kadar, şu anda ise Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısının günde 20 bin civarında olduğun söyledi. 

6,5 milyar dolarlık yatırım

Bakan Arslan, İstanbul - İzmir Otoyolu projesinin, içinde Osmangazi Köprüsü'nün de yer aldığı 58 kilometrelik kısmının hizmete açıldığının altını çizerek, bu projenin en önemli etaplarından birinin de Osmangazi Köprüsü olduğunu vurguladı. Arslan, ''Bu büyüklükteki projelerde siz hiç bir para koymadan 6.5 milyar dolarlık yatırım yapıyorsunuz... Bu çapta bir projede vermeniz garantiler var..." ifadelerini kullandı

Geçen araç sayısı yükselecek

Projenin bütünüyle tamamlanmasının ardından Osmangazi Köprüsü geçen araç sayısının yükseleceğini söyleyen Arslan, ''Böylece garanti rakamını da aşmış olacağız. 5-6 bin rakamını telaffuz eden haberler, yanlış bilgiler üzerine kuruludur..." dedi.