Osmangazi Köprüsü ücreti ne kadar oldu?

Açılışı dün yapılan İzmit Körfezi'ni 6 dakikada geçmeyi sağlayacak olan Osmangazi Köprüsü ücreti ne kadar oldu? İşte yanıtı...

Osmangazi Köprüsü ücreti ne kadar oldu?

Açılış töreni dün gerçekleşen ve 1 Temmuz Cuma 00:00 itibariyle hizmet vermeye başlayan Osmangazi Köprüsü'nde geçiş ücreti belirlendi. İlk olarak 35 dolar+KDV olarak açıklanan geçiş ücreti, indirime gidilerek 88 lira 75 kuruş olarak belirlendi. 

Bayram tatili boyunca ücretsiz

1 Temmuz 00:00'dan itibaren geçişlerin başladığı Osmangazi Köprüsü'nde 11 Temmuz sabah saat 07:00'ye kadar geçişler ücretsiz olacak. 

Dünyanın en büyük orta açıklıklı dördüncü köprüsü

 Nurol, Özaltın, Makyol, Astaldi, Yüksel, Göçay ortak girişimi tarafından yap-işlet-devret modeli ile yapılan Osman Gazi Köprüsü, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun en büyük ayağını oluşturuyor. 1.550 metre orta açıklığa sahip olan köprü, dünyanın en büyük orta açıklığa sahip köprüleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. 

Körfez'den geçiş 6 dakika

İzmit Körfezi'nin etrafını dolaşarak yapılacak seyahat yaklaşık 2 saatte, Eskihisar ile Topçular arasındaki feribot ile 1 saatte aşılırken, Osman Gazi Köprüsü'nün açılması ile birlikte bağlantı yolları dahil 12 kilometrelik köprü geçişi 6 dakika olacak. 

Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinde indirim

Tamamlanmasına az bir süre kala geçiş ücreti 35 dolar+KDV olarak açıklanan Osman Gazi Köprüsü'nde indirime gidilerek ücretler 88 lira 75 kuruş olarak belirlendi. Körfez Köprüsü geçişi bayram tatili boyunca ücretsiz olacak.