Otis Türkiye vergi rekortmeni!

Asansör ve yürüyen merdiven üreticisi olan Otis Türkiye vergi rekortmenleri arasında yer alıyor

Otis Türkiye vergi rekortmeni!

7 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
Asansör ve yürüyen merdiven üreticisi olan Otis Türkiye vergi rekortmenleri arasında yer alıyor. Vergi rekortmenleri arasında ilk 100'de bulunan Otis Türkiye, çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan ‘500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ arasında yer alarak, ekonomi dünyasının en prestijli listesine adını yazdıran tek asansör firması olan Otis Türkiye, 2013 yılı faaliyetlerinden dolayı İstanbul’da en yüksek kurumlar vergisi tahakkuk ettirilen ilk 100 mükellef arasında yer aldı.

Türkiye’de fabrikası bulunan uluslararası asansör markası olarak, İstanbul vergi rekortmenlerinin yer aldığı ilk 100 arasına girmenin gururunu yaşadıklarını belirten Otis Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Bora Gülan, “Bugün Avrupa, ABD, Asya ve Ortadoğu’daki yüksek binalarda çok özel projelere imza atıp, en fazla asansör ihracatı yapan firma olarak sektördeki liderliğimizi koruyoruz. Üretiminin yüzde 25’ini ihraç eden Otis Türkiye, bugün Avrupa’nın en önemli üç üretim üssünden biri haline gelerek önemli bir ilerleme kaydetti” dedi.

Güvenlik, kalite ve performansından dolayı Türkiye’de inşa edilen önemli projelerin çoğunda Otis’in tercih edildiğini vurgulayan Bora Gülan, şunları söyledi: “Ülkemizin yüksek binalarının yanı sıra konut, AVM, havalimanı, otel, metro, hastane ve kamu binalarının en hızlı ve akıllı asansörlerini üretiyoruz. Ayrıca sürekli genişleyen servis portföyü ve kadromuz ile 11 binin üzerinde asansör ve yürüyen merdivene servis sağlıyoruz. Türkiye’nin lider asansör firması olarak, ülkemizde ve farklı coğrafyalardaki prestijli yapılar için ürün tasarlayıp geliştirmeyi sürdüreceğiz.”