Özak GYO'nun 2014 başarısı

ÖZAK GYO 2014 yılı içinde halka açık şirketler arasında alanında en karlı firmalardan biri oldu.

Özak GYO'nun 2014 başarısı

Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının 2014 yılı uluslararası muhasebe standartlarına ve mukayeseli karlılık analizine göre ÖZAK GYO halka açık şirketler arasında alanında en karlı firmalardan biri oldu.

Yüzde 58 karlılık oranı
Hissedarlarının güvenini boşa çıkarmayan ÖZAK GYO, net dönem karı/net satış hasılatında yüzde 58 karlılık oranı yakaladı. 

Antalya Belek'teki Ela Quality Resort Hotel ile turizm, İstanbul'da Hayat Tepe ve Bulvar 216 yatırımlarıyla emlak sektöründe son yıllarda emin adımlarla büyüyen ÖZAK GYO, ayrıca Sahilyolu, İzmir-Alsancak, Balmumcu, Didim, Demre, Mahmutbey ve Göktürk'teki gelecek projeleriyle de dikkat çekiyor. Projelerinin yanı sıra mali tablolarında da sektörün önde gelen kurumları arasında yer aldı. 

ÖZAK GYO, 31.12.2014 tarihli konsolide mali tablolarına göre satış karlılığı, özkaynak karlılığı ve aktif karlılığı oranları yönünden GYO sektöründe başarılı bir grafik ortaya koydu. Halka açık GYO'lar arasında net borç varlık oranı yönünden de kendi alanındaki en düşük orana sahip olan ÖZAK GYO, önemli bir atılım içinde. Buna göre ÖZAK GYO, net dönem karı/net satış hasılatında yüzde 58, net dönem karı/özkaynak tutarında yüzde 27, net dönem karı/toplam varlıklarında yüzde 14, net borçlar/toplam varlıklarında yüzde -19 oranında başarı gösterdi.

Firma Bilgisi: Özak Gyo