Özyurtlar'dan 400 milyon dolarlık 3 yeni proje

Özyurtlar İnşaat'ın 1Coastal City dahil olmak üzere 3 yeni projelerinin toplam yatırım değeri 400 milyon dolar

Özyurtlar'dan 400 milyon dolarlık 3 yeni proje

7 Nisan 2014 / Emlakwebtv / Havva Babaoğlu

Esenyurt, Beylikdüzü ve Bahçeşehir'de N markalı projeler hayata geçiren Özyurtlar İnşaat 15. büyük projesi 1Coastal City'yi satışa çıkardı. "Bir sahil kenti" adını verdikleri 208 dairelik butik projede bu kez AB profili hedefleniyor. Büyükçekmece Gürpınar'da inşa edilen 1Coastal City'de 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, ve penthouse daireler ve 27 adet ticari birim bulunuyor. 1+1 dairelerin fiyatı ise 169 bin liradan başlıyor. 

1CoastalCity, Dubai IPS Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen Kuveyt Emlak Fuarı'nda ve daha sonra Abu Dhabi Cityscape'de uluslararası yatırımcılara tanıtılacak. Projenin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Yemenli yatırımcılardan ilgi görmesi bekleniyor

2 proje daha yolda
1Coastal City dahil olmak üzere toplam 3 yeni projelerinin toplam değerinin 400 milyon dolar olduğunu belirten Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “3 projemizin ilki bugün lanse ettiğimiz 1Coastal City. İkincisi Esenyurt’ta gerçekleştireceğimiz ve 5 Mayıs’ta satışa çıkmayı planladığımız 2 bin 500 konutluk bir N markalı projemiz. Üçüncüsü ise 2014 yılı sonbaharında Gaziantep’te hayata geçireceğimiz yeni projemiz” şeklinde açıkladı.

Özyurtlar 1Coastal City ile Körfez'e çıkarma yapacak
Tamer Özyurt, “Türkiye'ye, Körfez ülkelerinden yoğun talep var. Biz de yeni projemizi uluslararası yatırımcılara anlatalım istedik. Bu nedenle 1Coastal City projemizin lansmanını Kuveyt, Dubai ve Abu Dhabi'deki fuarlarda yapacağız. Projemizi 7 Nisan'da başlayıp 12 Nisan'da sona erecek olan Kuveyt Emlak Fuarı'nda ve 22-24 Nisan tarihlerinde Abu Dhabi'de yapılacak olan dünyanın takip ettiği en büyük emlak fuarı Cityscape'de tanıtacağız” dedi.

Hedef  10 bin konut
Şu ana kadar toplam 8 bin konut ürettiklerini belirten Tamer Özyurt, “Mayıs’ta satışa çıkacağımız yeni projemiz ile şu an 8 bin olan daire sayımızı toplam 10 bin konuta çıkaracağız” dedi.

Kentsel dönüşüm projeleri ile de ilgilendiklerini söyleyen Tamer Özyurt, özellikle Suriçine yakın bölgeler, Esenler ve Bayrampaşa ile ilgilendiklerini belirtti.

Esenyurt’ta İnşaat ve Müteahhitler Derneği kuruluyor
Bundan sonraki süreçte de Esenyurt’ta projeler üretmeye devam edeceklerini ifade eden Özyurt, “Esenyurt’ta benim önderliğimde İnşaat ve Müteahhitler Derneği kuruyoruz. Geçen hafta itibariyle çalışmalarımıza başladık. Bununla amacımız Esenyurt’un vizyonunu yukarılara çekebilmek. Aslında Esenyurt’un kötü bir imajı yok. Sadece problem çıkan firmaların iyi ayırt edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Proje Bilgisi: Yeni Proje