Paramount Pictures'in otel yatırımını Türk yatırımcı satın aldı

Açılışı Mayıs ayında Hollywood yıldızı Nicole Kidman'ın katılımıyla yapılan The Bodrum by Paramount Hotel, turizm yatırımcısı Turan Avcı tarafından satın alındı.

Paramount Pictures'in otel yatırımını Türk yatırımcı satın aldı

Hollywood'un dünyaca ünlü yıldızı Nicole Kidman'ın Bodrum'da Mayıs ayında açılışını gerçekleştirdiği The Bodrum By Paramount Hotel, turizm işletmecisi Turan Avcı tarafından satın alındı. Bodrum'un Torba Mahallesi Zeytinlikahve Mevkii'nde işadamı Atilla Uras tarafından hayata geçirilen proje, 13 Mayıs'ta Nicole Kidman'ın katıldığı bir açılışla hizmete açılmıştı. Bodrum Torba Koyu'nun panoramik manzarasına hakim bir konumda ve 1 kilometre uzunluğundaki sahil şeridine sahip Paramount Hotels&Resotrts, 100 dönümlük bir arazi üzerinde yükseliyor. 

Dev otel yatırımı el değiştirdi

Bodrum Torba'da 5 yıldızlı olarak inşa edilen ve 1.400 adet yataktan oluşan proje yatırımcı Turan Avcı tarafından satın alındı. Turan'ın dev yatırım için 80 milyon dolar ödediği açıklandı. Yatırımın önceki tarihlerde gerçekleştirilen sözleşmesinin süreceğine dikkat çeken Vogua Otelleri Yatırımcı Temsilcisi Cem Avcı, şirketin yeni yatırımlar için Rusya'da çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekti. Cem Avcı, yönetim kurulu başkanı Turan Avcı ile birlikte Moskova'da kurizm ve otel yatırımlarının devam ettiğini ve Bodrum'da halen işletmesinin sürdürüldüğü turistik tesislere de bir yenisinin eklendiğini vurgulayarak: "Turizm sektörünün sıkıntılı dönemlerinde, hiç bir olumsuzluğu bahane etmedik ve yatırımlarımızı sürdürdük. Hem turizm hem de ekonomiye canlılık sunmak için elimizden gelen her gayreti gösterdik. " ifadelerini kullandı. Avcı, şirketin turizm yatırımlarını sürdürüeceğini, hizmet ve tesis kalitesi açısından da çıkayı sürekli olarak yukarı doğru çektiklerini dile getirdi. 

Paramount Pictures'in otel yatırımını Türk yatırımcı satın aldı

80 milyon dolar ödenmişti

Dünyanın önde gleen film apım firmalarından Paramount Pictures'in Dubai merkezli bir şirket ile ortaklaşa olarak Bodrum'da hayata geçirdiği The Bodrum By Paramount Hotel, Bodrum Torba beldesinde yer alıyor. Mayıs 2017'de ünlü Hollywood Yıldızı Nicole Kidman'ın katıldığı bir açılışla hizmete açılan The Bodrum by Paramount Hotels&Resorts yatırımı turizm yatırımcısı ve işletmecisi Turan Avcı'nın aldığı öğrenildi. Avcı'nın otel yatırımı için 80 milyon dolar ödediği açıklandı. Proje, Milas Bodrum Havalimanı'na  25 kilometre, Bodrum merkezine ise 10 dakikalık mesafede konumlanıyor. 

Dünya yıldızlarının katılımı ve büyük umutlarla açılmıştı

Mayıs ayında dünyanın önde glene yıldızlarının katılımı ile açılışı gerçekleştirilen yatırımın Paramount Hotels&Resorts'un dünyadaki ilk yatırımı olduğunu söyleyen CEO Thoman van Vliet, dünyadaki ilk odellerini Bodrum'da açmaktan heyecan duyduklarını söylemişti. Paramount markasının 104 yıllık gücünü ve ilham veren eğlence anlayışını yaratıcı projeler içinde misafirlere sunmayı hedeflediklerini vurgulayan Vliet: "Hollywood ihtişamının tüm unsurlarını ve Kaliforniya'nın etkileyici yaşam tarzını yansıtacak lüks resortumuzunun varlığı, Bodrum'un konumunu daha da kuvvetlendirecek..." demişti.