Piyale Park Toplantı Salonu açıldı

Beyoğlu Belediye Başkanı Almet Misbah Demircan, Kasımpaşa Piyale Park Toplantı Salonu'nun açılışını yaptı

Piyale Park Toplantı Salonu açıldı

Kasımpaşa'da yeni hizmete giren Piyale Park Toplantı ve Düğün Salonu açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Beyoğlu'nda böyle bir mekana ihtiyaç vardı. En önemlisi kalabalık yapılan toplantılarda mutlaka otopark sorunu oluyor. O anlamda o eksiklikte burada giderilmiş, Beyoğlu'na hayırlı uğurlu olsun, " dedi.

400 kişilik dev salon
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kasımpaşa'da yeni hizmete açılan 400 kişinin aynı anda yemekli düğün ve toplantı yapabileceği 120 araç kapasiteli otoparkı olan Piyale Park Toplantı ve Düğün Salonu açılışına katıldı. Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Av. Harun Muş ve Ali Rıza Demircan Hoca'nın da katıldığı açılışta konuşan Başkan Demircan, kalabalık yapılan toplantılarda her zaman otopark sorunun olduğunun altını çizerek, "o eksiklik burada giderilmiş. Böyle bir yere ihtiyacı vardı. Beyoğlu'na hayırlı uğurlu olsun," dedi.

Beyoğlu'nun büyük ölçekli salonlara ihtiyacı var
Toplum olarak en çok buluşma yerlerinin ya cami, ya cenaze, ya da düğünler olduğunu ifade eden Başkan Demircan, Kasımpaşa'da yıllardır Beyoğlu halkına hizmet eden Lemar düğün salonunun bu işi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi. 10 yıldır bir çok kişiyiLemarve Okmeydanı Düğün Salonundaevlendirdiklerini dile getiren Başkan Demircan, salon sahiplerine teşekkür ederek şunları söyledi. "250 bin nüfusu olan Beyoğlu'na Lemar gibi, Okmeydanı Düğün Salonu gibiüçüncü, dördüncü bir yere daha ihtiyaç vardı. En önemlisi de kalabalık yapılan toplantılarda mutlaka otopark sorunu oluyor.' dedi.  

Sadece Haliç hattında 30 bin öğrenci
Bu tür temiz ve nezih mekanların açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Demircan, Piyale Park açılışa katılan iş adamlarında seslenerek Beyoğlu'na yurt yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. İlçeninher geçen gün bir üniversite şehri haline geldiğini söyleyen Demircan, şunları ifade etti; "Haliç hattında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin toplam öğrenci sayısı 30 bine yakın. Daha Bilgi Üniversitesi var, Beykent Üniversitesi var onları saymıyorum. Bu öğrencinin çoğu şehir dışından gelip yurtta kalan öğrenciler. Dolayısıyla burada uygun konut bölgesinde arsası olan varsa, burada yurt yapsın. Öğrenci sayısının artmasıyla birlikte yurt piyasası oluşuyor. Özellikle kız öğrenci yurtlarına önemli derecede ihtiyaç var," dedi. 

İş adamlarına çağrı: Öğrenci yurdu yapın
Göreve geldikleri günden itibaren Beyoğlu'nun geleceğini üç temel üzerine kurduklarını ifade eden Başkan Demircan,konuşmasını şöyle sürdürdü. "Bunlardan bir tanesi Oteller, Restoranlar ve Cafeler kapsayan Turizm Ekonomisi. İkincisi, Kültür ve Sanat Endüstrileri; Moda ve Tasarım, Sinema ve Film sektörleri. Üçüncü alan ise Eğitim sektörü; Eğitim Kurumları, Üniversiteler, okullar. Biraz önce ifade ettim. Üç Üniversite 30 bin öğrenci, çok önemli bir sayı. Ama onları Sütlüce'de, Hasköy'de Kasımpaşa'da tutmamız lazım. Eğer ki öğrencilerimizi güzel yurtlarda ağırlayabilirsek, hem bölgemizde ekonomiye katkıları olacak, hem de çevredeki öğrencilerimize katkımız olacak. Özellikle son bir yıldır imkanı olan herkese bölgemize yurt yapması konusunda teşvik ediyor, tavsiyede bulunuyoruz," diye konuştu.