Piyalepaşa, fuardan satış bekliyor

Piyalepaşa Gayrimenkul Cityscape Turkey'de yabancı yatırımcılarla olan görüşmelerini satışa çevirmeyi planlıyor.

Türkiye’nin özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa İstanbul, Cityscape fuarında yabancı yatırımcıdan büyük ilgi gördü. Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, “Şimdiye kadar Türkiye’de yapılan emlak fuarları bu kadar başarılı olmamıştı. Cityscape dünyanın pek çok şehrinde olan bir marka. Pek çok kez katıldık gördük bu fuarı. Türkiye’de ilk defa bir benzerini gerçekleştiriyoruz şu anda. Çok olumlu geçtiğini düşünüyorum. Özellikle dün yabancı katılımcı sayısı oldukça yüksekti. Son günde de yerli yatırımcıların fazla sayıda olacağını düşünüyorum” dedi. Yücel, fuarda satışa yönelik anlaşmalar ve görüşmeler yapıldığını da belirterek,
“Dün 2-3 tene görüşme yaptık satış gerçekleştirmek adına. Şu anda onların rezervasyonlarını yapmaya çalışıyoruz. Umuyorum fuar bitmeden onları sonuçlandırırız. Bunun dışında önümüzdeki hafta görüşeceğimiz büyük firmalarla ve bazı aracı kurumlarla randevularımız da oldu” dedi.


Fuar Türkiye'ye katkı sağlar
Fuarın Türkiye’ye farklı açılardan kazanımları olduğunun da altını çizen Yücel, “Biz her zaman projelerimizi anlatmak için yabancı yatırımcıların ayaklarına gidiyorduk, artık onlar bizim projelerimizi görmek için buraya geliyorlar. Burada Cityscape’in yapılması projeleri yatırımcılara kolayca gezdirmemizi de sağlıyor. Cityscape’in Türkiye’ye gelmesi mutlaka çok büyük bir canlılık getirdi. Tabi ki daha da büyütüp, daha çok firmanın katılmasını sağlamak gerekiyor. Daha fazla yabancı yatırımcının Cityscape Turkey Fuarına çekilmesini sağlamak lazım. Çünkü buraya geldiklerinde bizzat projeleri yerlerinde görmek fırsatı elde edecekler. Bu da hem turizm hem de yatırım açısından ülkemize faydalı olur” diye konuştu. Yücel Piyalepaşa İstanbul’un yabancı yatırımcılar açısından en cezbedici özelliğinin Taksim’e çok yakın olarak hayata geçmesi olduğunu söyledi.

Firma Bilgisi: Piyalepaşa Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Piyalepaşa Istanbul