Polat Holding dönüşüme merkezden girdi

Polat Holding şirketlerinden Piyalepaşa Gayrimenkul, Piyalepaşa bulvarı üzerinde Kasımpaşa ve Dolapderenin kesişme noktasındaki 85 dönümlük arazide özel sektörün en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atacak. Proje, 902 konut, ticari alanlar ve otelden oluşacak

Polat Holding dönüşüme merkezden girdi

En büyük özel sektör dönüşümü

Temeli inşaat sektörüne dayanan ve 60’ıncı yılını kutlamaya hazırlanan Polat Holding, Taksim’in yanı başında İstanbul’un merkezinde Piyalepaşa Kentsel dönüşüm projesi için çalışmalara başladı.  Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 85 dönümlük kentsel dönüşüm arazinin riskli alan edildiğini hatırlatarak, “Bu alanın yaklaşık 70 bin metrekarelik bölümü şirketimize ait. Arazinin bir kısmını 20-25 yıl önce satın almıştık. Geri kalan bölümdeki hak sahipleriylede anlaşmalarımızı yapıyoruz. Bu büyükkük özel sektör tarafından yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi” dedi.

Tapusuzlar da ev sahibi olacak

85 dönüm arazi üzerinde tapu sahibi olanlara evlerine karşılık ev şeklinde anlaşma yaparken tapusu bulunmayan yaklaşık 235 kişiylede görüşüyoruz. Tapusu olmayanları evsiz bırakmamak için Bakanlığın öngördüğü bedelerin en az 3 katını onlara ödüyoruz. Bakanlık 100 metrekare için 20-30 bin TL öngörürken biz 100 bin TL’lik bir bedel ödüyoruz yada bu değerde bir ev sahibi olmalarını sağlıyoruz” dedi

500 milyon dolarlık yatırım

500 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirileceğiöngörülen projede 902 konutun yanı sıra, 50 bin metrekarelik ofis alanı, 400 odalık otel ve üzeri açık alışveriş merkezi bulunacak. Yıl sonuna doğru temeli atılması beklenen projedeki konutların metrekaresinin 3 bin dolardan başlaması planlanıyor.

Projenin mimari projesinin Murat Kader’e ait olduğu bilgisini veren Polat, “Burada Pynir kalıbi gibi, yüksek yapılara yer vermeyeceğiz. Bir alışveriş sokağı çevresinde yapıları konumlandıracağız. Bir Beyoğlu sokağı şeklinde olacak. Buradaki en yüksek yapı 20 katlı 400 odalı otel olacak. Onun dışındaki yapılar 2 ila 10 kat arasında olacak. Burada hedef kitlemiz B+ ile A+ arası gelir grubu olacak” dedi.