Polat: Konjonktüre rağmen gayrimenkul

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, gayrimenkul sektörünün siyasi ve ekonomik platformdaki olumsuzluklara karşın güvenli "yatırım" gücünü korumayı sürdürdüğünü söyledi.

Polat: Konjonktüre rağmen gayrimenkul

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, gayrimenkul sektörünün büyümesini, ekonomik, siyasi ve toplumsal alandaki olumsuz etkilere karşın sürdürdüğünü söyledi. Gayrimenkul yatırımlarının Türkiye'de en güvenli ve zamana bağlı kalmayan bir yatırım aracı olarak gücünü koruduğuna dikkat çeken Polat: "Koşullar, olaylar ne olursa olsun, Türk halkı gayrimenkule yatırım yapmaya devam ediyor." şeklinde konuştu.

Son 5 yıldaki performans 2017'de devam edecek

Adnan Polat, Türkiye'de son 5 yıldır 1 milyonun üzerinde konut satışı gerçekleştiğini ve Türkiye'nin içinde bulunduğu konjontrüke karşın sektörün yükselen bir grafik elde ettiğini belirterek: "Sektöre yönelik ilgi, gayrimenkule duyulan güvenin göstergesi. 2017 yılında da bunun devam edeceğini düşünüyoruz..." şeklinde konuştu.

Piyalepaşa'da finansman modelleri

Piyalepaşa İstanbul projesinin 2. etap satış kampanyasıyla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Polat, Piyalepaşa İstanbul olarak sektör ve yatırımcıların kendi finansman modelleriyle destklediklerini ve yüzlerce farklı ödeme alternatifi içeren bir kampanya hazırladıklarını söyledi. Polat ekonominin güçlü kalması için istihdam desteği sunmayı sürdürdüklerini de belirterek:

"Şu anda sadece Piyalepaşa İstanbul’da 500’u aşkın çalışanımız var, bu rakamı yıl sonuna kadar yüzde yüz artırmayı ve bini aşkın kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz" dedi.