Polisan'a Turquality sertifikası

Polisan Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen TURQUALITY sertifikasını almaya hak kazandı

Polisan'a Turquality sertifikası

Polisan, Ekonomi Bakanlığı tarafından  Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi amacıyla verilen, dünyanın devlet destekli ilk ve en kapsamlı marka geliştirme programı olan TURQUALITY sertifikası almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi: '50 yıllık dolu dolu geçmişimizin, sağlam organizasyon ve teknolojik alt yapımızın, yoğun emek birikimimizin başarılı çıktılarını her gün görmeye başladık. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyor, başarılarımızın artarak devamını diliyorum.' dedi.

TURQUALITY programı kapsamında; firmaların patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve marka tesciline ilişkin harcamaları, çevre ve kalite belgesi alımına ilişkin giderleri, moda/endüstriyel ürün tasarımcısı, aşçı ve şef istihdamına ilişkin giderleri (gastronomi sektöründe faaliyet gösteren firmalar için), tanıtım, reklam ve pazarlama faaliyetleri, yurtdışı birimlere ilişkin kira ve temel kurulum giderleri, danışmanlık (strateji, operasyon, organizasyon, teknoloji) giderleri, bilişim ve bilgi yönetimi alanına yönelik harcamaları yüzde 50 oranında 5 yıl süreyle destekleniyor. İlk 5 yılın sonunda kapsamdaki markalar performans denetimine tabi tutulurken, performans düzeyi istenilen seviyenin üstündeki markalara ilave 5 yıl destek daha veriliyor.