Real Estate News'den ekonomiye 1 milyar dolarlık katkı

Türkiyenin yabancı yatırımcı odaklı ilk gayrimenkul platformu olan 'realestatenews.com.tr' sektörün önde gelen firmalarının ve proje destekçilerinin de katılımıyla Çırağan Sarayı'nda basına tanıtılarak yayın hayatına başladı

Real Estate News'den ekonomiye 1 milyar dolarlık katkı

Türkiyenin yabancı yatırımcı odaklı ilk gayrimenkul platformu olan 'realestatenews.com.tr' sektörün önde gelen firmalarının ve proje destekçilerinin de katılımıyla Çırağan Sarayı'nda basına tanıtılarak yayın hayatına başladı. Türkiye'nin marka değerinin gayrimenkulün seçkin projeleri ile arttırma gayesi ile yola çıkan 'realestatenews.com.tr' bu bağlamda 2015 yılı sonuna kadar ülke ekonomisine 1 milyar dolar katkı sağlamayı hedefliyor.

İngilizce yayın yapan platformda ülke ekonomisi ve gayrimenkul sektöründen haberler yer alıyor. Bunun yanı sıra Türkiye'den mülk edinmeyi düşünen yabancılara vergi kanunları ve ülkemizin hukuk düzenine daire bilgiler veriliyor. Google ve Reidin ile içerik partnerliği olan, İstanbul Ticaret Odası'nın desteklediği projenin, Nef ile de bir yıllık vitrin sponsorluğu anlaşması bulunuyor.

'realestatenews.com.tr'yabancı yatırımcıları ücretsiz bir şekilde ülkemizde misafir ederek, danışmanlık hizmeti verip, tanıtımını yaptığı İstanbul'un önde gelen projelerini profesyonel ekip eşliğinde gezdiriyor. Bu sayede sektöre yabancı satış desteği vermeyi amaçlıyor.

Türkiye gayrimenkul piyasasını dünya sahnesine çıkaran bu platform sayesinde sektörün yabancıya satış ile ilgili yaşadığı birçok problemin de çözüleceği öngörülüyor. Özellikle yabancı dilde kaynak eksikliği ve haksız rekabeti gideren bu girişimin, sektörün önemli yapı taşlarından biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.