Referanduma kadar durgunluk, sonrasında canlanma beklentisi

Tüm Türkiye gibi inşaat sektörü de yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemine kilitlendi. Sektör temsilcileri 9 Nisan'da yapılması planlanan referandumun ardından piyasada canlanma bekliyor

Referanduma kadar durgunluk, sonrasında canlanma beklentisi

Tüm Türkiye yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin oylanacağı 9 Nisan Referandumuna kilitlendi. Diğer taraftan seçim dönemlerinin ekonomi ve sektörler üzerindeki baskısını hafifletmeye yönelik önlemler de alınmaya başlandı.

9 Nisan ve sonrası

İnşaat sektörü ise 9 Nisan'da yapılması planlanan referandumu, yıl genelindeki satış potansiyeli açısından kritik bir eşik olarak görmeyi sürdürüyor. Bu tarihe kadar piyasalarda durgunluk yaşanacağı kanaatini paylaşan sektör temsilcileri, öngörülebilirliğin artmasıyla birlikte canlanma bekliyor.

Referanduma kadar durgunluk, sonrasında canlanma beklentisi

Maraşlı: Yılın ikinci yarısında daha canlı bir piyasa

2017 yılına ilişkin değerlendirmesinde 9 Nisan'da yapılması planlanan referandum belirsizliğinin piyasa üzerinde baskı oluşturacağını söyleyen Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı: 

"9 Nisan’da yapılması beklenen referandum belirsizliğinden dolayı piyasalarda bir durgunluk yaşanacak. Referandumdan sonra ise öngörülebilirliğin artacak ve , yılın ikinci yarısında daha canlı bir piyasa yaşanacak..." öngörüsünde bulundu