Rezidans ne demek?

Artan konut projeleri ile birlikte ortaya çıkan rezidans kavramı daha çok lüks konut projelerinde oluyor. Peki rezidans ne demek? işte yanıtı

Rezidans ne demek?

Artan konut projeleri ile birlikte ortaya çıkan rezidans kavramı daha çok lüks konut projelerinde oluyor. Peki rezidans ne demek? işte yanıtı...

Rezidans'ın sözlük anlamı oturma, ev, konut, mesken, konak ve ikametgah gibi anlamlara karşılık geliyor. Aslında günümüzde rezidans, yüksek standartlara sahip, zengin sosyal donatıları olan, güvenlik imkanları ile güvenli bir yaşam sürmeyi garantileyen yapılar olarak biliniyor. Rezidanslar genelde yüksek kulelerde yer alıyor. 

Rezidanslarda genellikle kuru temizleme, çamaşırhane, günlük temizlik, resepsiyon ve alışveriş servisi gibi hizmetler bulunuyor. Genellikle büyük firmalar tarafından yapılan rezidansları iş adamları, bekarlar, sanatçılar ve yeni evliler tercih ediyor. 

Yüksek fiyatlar ile konut sahibi olmak isteyenleri ya da kiracıları şaşırtan rezidanslar beyaz eşyaları, internet bağlantısı, klima, uydu tv, kablolu televizyon, ütü odasu, telefon ve bunun gibi birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Normal binalarda ya da müstakil dairelerde bulunmayan hizmetlerin yer aldığı rezidanslar yaşamı kolaylaştırdığı için en çok tercih edilen konut tiplerinden. 

İstanbul'daki rezidans projeleri şöyle;
- Park Residences Cadde
- Helis More Residence
- NND 100 Tower
- Marmara Kule
- Loft Up/7.60
- Lokum Rezidans
- DAP Adam Kule
- Kartal 101 Residence
- The Address İstanbul 
- Oryapark İstanbul
- Manzara Adalar
- Four Winds Residence
- Babacan Premium
- Zorlu Center
- Express 24
- Nüans Residence
- Mirage Rezidans
- Piyalepaşa İstanbul
- Selenium Retro
- G-YOO Inspired by Starck
- Taksim Petek Residence