Rezidans nedir?

Rezidans nedir?" sorusunun cevabı ve rezidans projelerinin özellikleri haberimiz detayında yer alıyor

Rezidans nedir?

Oturma, konut, ev anlamına gelen ve dilimize İngilizceden geçen Residence kelimesi Türkçe'de Rezidans olarak kullanılmaktadır. Bildiğimiz konut tiplerinden farklı olarak otel gibi kullanılan Rezidans sahiplerine birçok hizmet verilmektedir. Kat görevlilerinin bulunduğu Rezidanslarda resepsiyon, çamaşır yıkama hizmeti, yemek yapma hizmeti, temizlik, uyandırma hizmeti gibi birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır.

Rezidans nedir?
Rezidans konut tipleri daha çok Amerikan mutfak ve eşyalı olarak konut sahiplerine teslim edilir. İnternet bağlantısı, klima, doğalgaz ya da yerden ısıtma sistemi bulunan Rezidans dairelerde ütü odası, çamaşır odası, restoran, kuru temizleme ve alışveriş merkezi de bulunmaktadır.

Rezidans konutlarının hedef kitleleri
Rezidans projeleri yapan inşaat firmalarının hedef kitleleri daha çok bekar, yabancılar, iş adamları ve sanatçılardır. Rütbeli askerlerin de tercih ettiği Rezidanslar kısa süreliğine de kiralanabiliyor.

Rezidanslar nerede?
Gelişen konut sektörü ile beraber birçok firma Rezidans proje de üretiyor. Bu projeler daha çok İstanbul'un Mecidiyeköy, Maslak, Ataşehir, Ataköy, Etiler ve Fenerbahçe gibi semtlerinde yer alıyor.

Rezidans projeleri hangileridir?
-Varyap Meridian
-Folkart Towers
-Vazo Kule
-Mari Rezidans
-Spine Tower
-216 Rezidans
-Fly Garden
-Antasya Residence
-Arma Residence
-Kiptaş The İstanbul Residence
-Parima Residence
-Antplato Residence

Rezidans projelerinin özellikleri
Folkart Towers: Folkart Towers İzmir Bayraklı'da Folkart Yapı tarafından inşa ediliyor. 27 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılan Folkart Towers projesi 200 metre yükseklikte inşa ediliyor. 45'er katlı 2 kuleden meydana gelen İzmir Folkart Towers Avrupa'nın 29'ncu Türkiye'nin ise en yüksek 2'nci ikiz kulesi özelliğini taşıyor. Bünyesinde alışveriş alanları, spor merkezi, rezidans ve ofis katlarını barındıran Folkart Towers hem konut hem de ofislerden meydana geliyor. Mimari çalışma öncesinde, mimari ekiplerle bölge siluet çalışması yapılarak, yapının deniz manzarasının kesintisiz ve panoramik olması sağlanan Folkart Towers projesinde kat yüksekliği 3.8 metre olarak tasarlanıyor.

Mari Rezidans: Mai Residence projesi 14 ve 36 katlı 2 bloktan meydana geliyor. Tago Mimarlık tarafından tasarlanan Mai Residence 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 dairelerden oluşuyor. 2015 yılında teslim edilmesi planlanan Fer Yapı Mai Residence satılık daire sahipleri balkon, teras ve kat bahçesi imkanlarından faydalanabiliyor. Mai Residence sosyal donatıları arasında da hobi odası, mini müzik stüdyosu, bilardo, çok amaçlı spor sahası, fitness center, çocuk oyun alanları ve yüzme havuzu gibi imkanlarda bulunuyor.

216 Rezidans: 216 Rezidans 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden meydana geliyor. Çekmeköy'de 216 Yapı tarafından inşa edilen 216 Rezidans projesinde toplam 123 adet daireye yer veriliyor. 58 metrekare ile 145 metrekare arasında değişen büyüklükte dairelere sahip olan 216 Rezidans Çekmeköy projesi yürüyüş parkurları, sauna, buhar banyosu, teknik servis, kat temizliği gibi hizmetleri konut alıcılarına sunuyor.