Rönesans’a uluslararası ödül

İnşaat alanında ulusal ve uluslararası birçok ödüle sahip olan Rönesans, bu kez, Türkmenistan Demiryolları Bakanlık Binası ile Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Asya-Pasifik Bölgesi ‘En İyi Kamu Binası İç Mekan Tasarımı’ ödülüne layık görüldü.

Rönesans’a uluslararası ödül

9 Ağsutos 2014 / Posta Gazetesi

İnşaat alanında ulusal ve uluslararası birçok ödüle sahip olan Rönesans, bu kez, Türkmenistan Demiryolları Bakanlık Binası ile Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Asya-Pasifik Bölgesi ‘En İyi Kamu Binası İç Mekan Tasarımı’ ödülüne layık görüldü. Dünya çapında gayrimenkul alanında projelerin ödüllendirildiği ‘Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’ sektör içinde ‘mükemmellik tescili’ olarak kabul ediliyor.

Bugüne kadar ‘yılın yatırımcısı’, ‘en iyi bina’, ‘en iyi ticari gayrimenkul’ dallarında birçok ödül kazanan Rönesans Holding, Türkmenistan’da yürüttüğü projelerle ikinci bir ödüle daha layık görüldü. Rönesans Holding’in Türkmenistan’daki ilk projesi olan Aşkabat’taki Türkmenistan Petrol ve Gaz Enstitüsü, The International Association of Unions of Architects himayesinde 2012 yılında gerçekleştirilen 20’inci Uluslararası  En İyi Tasarım ve Bina yarışmasında  ‘Yılın En İyi Binası’ ödülünün sahibi olmuştu.

Rönesans’ın son aldığı ödül de yine Türkmenistan’da bir projeye ilişkin… Bir kamu binasını içeren tasarım ödüllü proje Aşkabat’ta hayata geçirilen Türkmenistan Bakanlık Binaları kapsamında yer alıyor. Rönesans, bu proje kapsamında 200 kişi kapasiteli Otomobil ve Ulaşım Bakanlığı Genel Merkezi, 186 kişi kapasiteli Otoyolları Genel Müdürlüğü ve 253 kişi kapasiteli Demiryolları Bakanlığı Genel Merkezi inşa etti. Konferans salonu, yemekhane, mutfak ve ekipmanları, kütüphane ve açık otopark  dahil olmak üzere inşa edilen her üç bina da dünya standartlarında ve modern ve geleneksel mimariyi buluşturan tasarımlarla yapıldı. Proje konsepti dışında tüm yapım projeleri, inşaat işleri, elektrik-mekanik sistemleri, altyapı sistemleri ile çevre yollar ve yeşil alanlar Rönesans İnşaat tarafından gerçekleştirildi.