Rönesans Gayrimenkul’de hisse devri

Rönesans Gayrimenkul, Feriköy Gayrimenkul Yatırım İnşaat Şirketi hisselerinin yarısını Euro Taurus'a devretti

Rönesans Gayrimenkul’de hisse devri

8 Aralık 2012
Rönesans Gayrimenkul, Optimum İstanbul AVM'nin sahibi Feriköy Gayrimenkul Yatırım İnşaat Şirketi hisselerinin yarısını Euro Taurus'a devretti. Rönesans Gayrimenkul’ün devirle ilgili açıklaması şu şekilde:
“Şirketimiz'in, Optimum İstanbul Alışveriş Merkezi'nin maliki bulunan Feriköy Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret nezdinde sahip olduğu hisselerin yüzde 50'sinin Goverment of Singapore Investment Corporation Realty' nin dolaylı hakimiyeti altındaki şirketi olan Euro Taurus S.a r.l'ye devrine ilişkin olarak 07.12.2012 tarihinde hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır. Hisse devir işlemi Hisse Devir Sözleşmesi'nde öngörülen önşartların taraflarca yerine getirilmesi ve yasal onayların alınmasının ardından tamamlanacaktır.

Bu açıklamada bahsi geçen konuya  ilişkin olarak, Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından daha önce 26.01.2012 tarihli karar ile SPK'nın Seri:VIII, No:54 Tebliği'nin 15. maddesi kapsamında içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir. Söz konusu erteleme kararı, sürecin olumsuz etkilenmemesi için şirketin meşru çıkarları ile yasal haklarının korunması ve henüz kesinleşmeyen işlem hakkında yatırımcıların yanıltılması riskinin oluşturulmaması amacıyla SPK Tebliğleri çerçevesinde alınmış olup, erteleme sebepleri ortadan kalkar kalkmaz işbu açıklama yapılmaktadır.”

Firma Bilgisi: Rönesans Gayrimenkul