Rönesans Gayrimenkul'den geleceğin AVM'leri sunumu

Türkiye'nin 7 bölgesinde 9 alışveriş merkezini hayata geçiren Rönesans Gayrimenkul, Fütürist Ryan Shaw ile perakende sektörünün temsilcilerini buluşturdu

Rönesans Gayrimenkul'den geleceğin AVM'leri sunumu

Türkiye'deki yaygın AVM ağıyla sektörün en önemli aktörlerinden biri olarak kabul edilen Rönesans Gayrimenkul, "Perakende Buluşmaları 2016" etkinliği kapsamında Fütürist Ryan Shaw ile sektör temsilcilerini buluşturdu. Organizasyonda gelecek yıllara yönelik teknolojik olanaklar ve markaların değişimlerine değinen Shaw, AVM'lerin müşterinin ihtiyaçların gözünden tanıyacak bir teknolojiyi hayata geçirebileceği iddiasında bulundu. 

Yükselen Z kuşağı ve farklılaşan hedef kitle
Aynı zamanda konsept danışmanı ve AVM uzmanı olarak bilinen Ryan Shaw'un sunumunu izleme şansı bulan yaklaşık 450 kişi, geleceğin AVM trend ve ekolleri hakkında bilgi edinme şansı buldu. Sunumunda Z kuşağının hayata atılmasıyla birlikte yakın gelecekte markaların hedef kitelsinin değiştiğine vurgu yapan Ryan Shaw:

"Ortadoğu’da Z kuşağı, nüfusun yüzde 40’ını oluşturuyor. Bu nesil orjinalliğin peşinde ve her şeyin yaratıcı olmasını istiyor. Bu yüzden de yeni kuşak, çok fonksiyonlu yapılar, yani şehir içinde farklı bir şehir olarak konumlanan, her ihtiyacın aynı noktadan karşılanabileceği alışveriş merkezlerini tercih edecek" dedi. 

 

Rönesans'tan geleceğin AVM'leri için dev adım

 

Mağazalar klasik normların dışına çıkacak
Açıklamasında AVM'lerin birer marka olduğunu ve 2025 yılı itibarıyla mağazaların klasik normları dışına çıkarak müşteriler ile duygusal bağlar kuracağını belirten Shaw:

"Bu nedenle de markaların hikayelerinin olması önem kazanacak ve markalar o hikayeleri müşteri çekmek için anlatacak. Artık hedef kitle markayı arkadaş değil de müttefik olarak görmek isteyecek " ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Rönesans Gayrimenkul