Rotana’nın Centro’su Mar Yapı ile İstanbul’da

Mar Yapı, Körfez’in en büyük otel zincirlerinden Rotana Grubu ile Basın Ekspres Yolu üzerinde Tri G Rotana projesine imza atacak. Projeye yüzde 40 sermaye ortağı olan Rotana, otel markalarından Centro Hotel’i de ilk kez bu projeyle Türkiye’ye sokuyor

Rotana’nın Centro’su Mar Yapı ile İstanbul’da

1 Ekim 2014 / Posta Gazetesi

Bir yandan Türkiye’de gayrimenkul sektöründe balon, durgunluk tartışmaları süre dursun, yabancı yatırımcılarının Türkiye gayrimenkul sektörüne ilgisi artarak devam ediyor. Daha birkaç hafta önce Dubai’de gerçekleşen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Cityscape’te başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin ilgi odağı olduğuna tanık olmuştuk. Gayrimenkul piyasasında en son yabancı yatırım haberi ise yine Körfez merkezli, bölgenin en büyük otel gruplarından biri olan Rotana geldi. Rotana Grup, Mar Yapı ile Tri G projesine sermaye ortağı olmak üzere el sıkıştı.

Sermaye ortaklığı

Güneşli Konutlar, G Plus, Divan Residence at G Plus ve G Marin Managed By Divan projelerinden sonra bu kez Tri G projesini hayata geçirmeye hazırlanan Mar Yapı, yapılan görüşmeler sonucu projeyi Körfez devi Rotana ile ortaklaşa gerçekleştirmek için el sıkıştı. Tri G Rotana projesinde, Mar Yapı yüzde 60, Rotana ise yüzde 40 paya sahip olacak.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök “Rotana ağırlama sektöründe bölgede öncü konumda bir firma. Bu iddialı projede böylesi değerli ve uzun süreli bir ortaklığa imza atmak, hem Mar Yapı olarak bizim için önemli, hem de ülke ekonomisine katkısı bakımından değerli” dedi.

Centro Hotels İstanbul’da

Basın Ekspres aksında, 7 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilmesi planlanan simgesel proje, sekiz katta 152 odalı bir Centro otel, 17 katta toplam 153 adet rezidans, 2 bin 500 metrekare ticari alan ve otelle rezidanslara ayrı hizmet verecek sosyal tesislerden oluşuyor. Münir Özkök, Rotana Grup’un otel markalarından Centro Hotels’in de projle İstanbul’a giriş yapacağını hatırlatarak, “Tri G projesinin bir parçası olan Centro Hotel, konfor ve fonksiyonellik arayışında olan yeni nesil gezginlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve kapsamlı spor salonu, SPA, iş merkezi, toplantı salonları, ücretsiz Wi-Fi gibi hizmetler sunmak üzere tasarlandı” dedi.

Kira garantili rezidans

İki yıllık kira garantisiyle sunulan Tri G rezidansları, şimdiden yatırımcıların ön taleplerini almaya başladı. Rezidansların bir başka önemli özelliği ise yatırımcılar tarafından istenirse Rotana’nın farklı ülkelerde de kullanılan başarılı bir havuz sistemi, “Otel Apartmanları”na dahil edilebiliyor olması. Münir Özkök, 2016 yılının son çeyreğinde misafirlerini kabul etmeye başlayacak olan Tri G Rotana’nın önümüzdeki aylarda Dubai’de Körfez yatırımcılarının beğenisine sunulacağını belirterek, “Rotana’nın işleteceği rezidanslara Körfez bölgesinden yatırımcıların büyük ilgisi olacağına inanıyoruz. Rezidansların satışının projenin inşaatı bitmeden tamamlanacağını öngörüyoruz” dedi.

Rotana’nın Türkiye’ye güveni tam

Rotana Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais ise Türkiye’nin Rotana için kritik öneme sahip büyüyen bir Pazar olduğuna vurgu yaparak, Mar Yapı ile birlikte bu ülkedeki varlığımızı kuvvetlendirmek adına Tri G Rotana projesine imza atıyoruz. Tri G Türkiye’nin simgesel projeleri arasında yer alacak” dedi. Türkiye’ye uzun vadeli bir strateji ile geldiklerini hatırlatan Al Nowais, “Biz Türkiye’ye inanıyoruz. Ekonomik büyümeye ve turizmin nasıl geliştiğine tanık oluyoruz. Türkiye ekonomisi ile gurur duyuyoruz. Avrupa’da durgunluk yaşanırken Türkiye hızla gelişiyor ve büyüyor” dedi. Rotana Grubunun farklı konseptlerde Rotana, Rayhaan, Arjaan Centro ve The Residences by Rotana markalarının bulunduğunu belirten Nowais, Daha önce DAP Yapı’nın patronu Ziya Yılmaz ile Arjaan markamızı İstanbul’a getirdik. Şimdi de Mar Yapı ile Centro markamızı İstanbul’a taşıyoruz. İstanbul’a yatırımlarımız sürecek. Yrni markaları getirmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

 

 

Firma Bilgisi: Mar Yapı