Safiport Derince'ye Barcelona tasarımı

Safiport Derince Limanı, Barcelona Limanı'nın altına imzasını atan Rafael Escutia tarafından tasarlanacak

Safiport Derince'ye Barcelona tasarımı

Barcelona Limanı'nın tasarımcısı Rafael Escutia, Safiport Derince Limanı'nın tasarımı için Türkiye'ye geldi. Escutia, Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi ile de bir görüşme yaptı.

Safiport Derince'ye Barcelona gibi tasarım
Multimodel bir tasarıma sahip Barcelona Limanı'nın yaratıcısı Rafael Escutia, Safiport Derince limanının planlama ve tasarımı için Türkiye'ye geldi.Geçtiğimiz günlerde Safiport Derince'yi ziyarete gelen Rafael Escutia Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi ile de bir araya geldi. Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi, Rafael Escutia ile yürütülen çalışmadan oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

 

Safiport Derince'ye Barcelona tasarımı

 

350 milyon dolarlık yatırım: Safiport Derince
Safiport Derince Limanı, tasarımı için Akdeniz'in diğer ucundaki Barcelona limanını örnek seçti. Barcelona Limanı'na benzer büyüklüğü ve hizmet niteliğiyle dikkat çeken Safiport Derince'nin tasarımı için Türkiye'ye gelen Barcelona Limanı tasarımcısı Rafael Escutia'nın önümüzdeki günlerde dev yatırımı şekillendirmesi bekleniyor. Safiport Derince; multimodal (çok amaçlı), fonksiyonel, estetik, depreme dayanıklı ve çevre kriterlerine uygun bir liman olarak planlanıyor. 

2.5 milyon TEU kapasiteye ulaşması beklenen Safiport Derince, 350 milyon dolarlık yatırım bedeline sahip.