Sahibinden satılık yolcu vapuru

4 yıl önce otel olarak işletilmek üzere Deniz İşletmeleri'nden satın alınan Şehit Caner Gönyeli yolcu vapuru satışa çıkarıldı. Halen Yalova sahilinde demirli bulunan vapur için 1.2 milyon TL

Sahibinden satılık yolcu vapuru

Deniz İşletmeleri Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 35 senedir hizmet veren Şehit Caner Gönyeli vapuru satışa çıkarıldı. Vapurun internet satış ilanında, istenen bedelin 1 milyon 200 bin TL olduğu açıklandı. 

Otel projesi için kulanılacaktı

Yaklaşık 4 yıl önce ihale yoluyla Deniz İşletme Müdürlüğü'nden Şehit Caner Gönyeli yolcu Vapuru'nu otel yapmak amacıyla satın aldıklarını söyleyen Yiğit Ali Günaydın  vapura başta mimarlar ve yerli ve yabancı turizm işletmecilerinin ilgi gösterdiğini söyledi. Otel projesi kapsamında gerekli çizimlerin tamamlandığını ancak maliyet sebebiyle vazgeçildiğini belirterek: "Ancak maliyet sebebiyle bugüne dek bu proje hayata geçmedi. Bu nedenle de satma kararı aldık ve vapuru satışa çıkardık..." dedi. Günaydın vapura yapılan tekliflerin arasında  bir mimarlık ofisinin bulunduğuna da dikkat çekerek: "Tunus ve Fas gibi ülkelere de götürmek isteyen oldu." şeklinde konuştu. 

Şehit Caner Gönyeli Vapuru

Ticari işletme için uygunluk belgesine sahip olan Şehit Caner Gönyeli isimli yolcu vapuru halen Yalova'da demirli vaziyette bulunuyor. 60 metre uzunluk ve 10 metre en genişliğine sahip vapurun derinliği ise 12 metre düzeyinde. Vapurun yolcu kapasıtesi ise  650 kişii düzeyinde. 1978 yılında yapımı tamamlanan vapur bünyeside ayrıca, kaptan köşkü, dört büyük salon ve suyun altında da kazan dairesi bulunuyor. Vapur bünyesinde ayrıca çok sayıda kamara bulunuyor.