Şanlıurfa Akabe Toki Konutları kura çekilişi

Toki'nin emeklilere özel olarak hayata geçirdiği Şanlıurfa Akabe Toki Konutları kura çekilişi yarın saat 10:00'da gerçekleşecek

Şanlıurfa Akabe Toki Konutları kura çekilişi

Toki'nin emeklilere özel olarak hayata geçirdiği Şanlıurfa Akabe Toki Konutları kura çekilişi yarın saat 10:00'da gerçekleşecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda yapılacak olan kura çekilişi sonuçlarını çekiliş tamamlandığında emlakwebtv.com adresinde bulabilirsiniz. 

204 adet 2+1 tipinde konutun sahiplerini bulacağı Şanlıurfa Akabe Toki Konutları kura çekilişi ile hak sahibi olanlar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksit ödemesi yapacak. Projede konut fiyatları 88 bin TL olarak belirlendi. 

Şanlıurfa Akabe Toki Konutları'nda hak sahibi olanlar idarenin belirlediği tarihlerde Halk Bankası Şanlıurfa Şubesi'nde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. Kura çekilişi sonuçlarına göre hak sahibi olamayan emekli vatandaşlar ise 13 Şubat 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkişi şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecekler. 

Şanlıurfa Akabe Toki Emekli Konutları projesinden hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekli vatandaşlar borçları bitene kadar konutlarını devredemeyecekler. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı ya da ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin ya da çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespiti durumunda sözleşmeleri feshedilecektir.