Şanlıurfa Maşuk TOKİ kurası 11 Aralık’ta!

Şanlıurfa Maşuk TOKİ kurası 11 Aralık’ta çekilecek. Kurayla 107 kişi aylık 240 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olacak.

Şanlıurfa Maşuk TOKİ kurası 11 Aralık’ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Şanlıurfa’daki projesi TOKİ Şanlıurfa Maşuk alt gelir kapsamında 107 konutun 23 Kasım’da başlayacak başvuru süreci 4 Aralık’a kadar devam edecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Şanlıurfa şubelerine yapılacak. Şanlıurfa Maşuk TOKİ kurası ise 11 Aralık’ta çekilecek.

1+1 tipindeki evler, 72 bin , 75 bin ve 97 bin liradan satılacak. Yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede aylık taksitler ise 240 ile 324 lira arasında değişecek.

Şanlıurfa Maşuk TOKİ’ye başvuru şartları

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.