Sanofi Türkiye’ye, Global’den 2 ödül

Sanofi Grubu Türkiye tarafından desteklenen “Okulda Diyabet Programı, Sanofi Intercontinental (ITC) Bölgesi’nde çeşitli ödüllere layık görüldü

Sanofi Türkiye’ye, Global’den 2 ödül

16 Temmuz 2013 / emlakwebtv 
Sanofi Grubu Türkiye’nin hazırladığı "2011 Sürdürülebilirlik Raporu" ve yine Sanofi Grubu Türkiye tarafından desteklenen “Okulda Diyabet Programı”, Sanofi Intercontinental (ITC) Bölgesi’nde çeşitli ödüllere layık görüldü.

Sanofi Grubu Türkiye açıklamasına göre sosyal sorumluluk kategorisinde 77 projenin katıldığı ‘ITC Performing for our Future’ (Geleceği Şekillendirenler) ödüllerinde, Sanofi Grubu Türkiye’nin kurumsal vatandaşlık yaklaşımıyla gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerini içeren “2011 -Sürdürülebilirlik Raporu” birincilik ödülü aldı

Sanofi Grubu Türkiye, “GRI” raporlaması yapan ilk ülke olmuştu
Sanofi Grubu Türkiye, yayınladığı “2011 – Sürdürülebilirlik Raporu” ile Global Sanofi Grubu içinde ülke bazında C seviyesinde “GRI” raporlaması yapan ilk ülke olmuştu. Sanofi Grubu, aynı zamanda Araştırmacı İlaç Şirketleri Derneği (AİFD) şirketleri arasında “GRI” standartlarında Türkiye’de Sürdürülebilirlik Raporu yayınlayan ilk çok uluslu şirket unvanı kazanmıştı. Sanofi Grubu bu raporla “Türkiye’nin bugününde ve geleceğinde var olma” hedefini ve söylemini ortaya koyuyor. “2011 – Sürdürülebilirlik Raporu”nun hazırlık sürecine iki bin kişilik büyük bir aile olarak görülen çalışanlarını da dahil eden Sanofi Grubu Türkiye, paydaşları ile birlikte 2011 Sürdürülebilirlik Raporu’nun iletişimini gerçekleştirdi.

ITC ‘Performing for our Future’ birincilik ödülü, ITC Bölge Direktörü Antoine Ortoli tarafından Sanofi Türkiye Kurumsal İşler ve İletişim Direktörü Aysun Hatipoğlu’na tüm ekip adına takdim edildi.

Sanofi Grubu Türkiye "En İyi Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyası" ödülüne de layık görülmüştü
Sanofi Grubu Türkiye’nin ITC İnovasyon ödüllerinde üçüncülük ödülü aldığı "Okulda Diyabet Programı", 2012 yılında da Farmaskop Ulusal Sağlık Yaratıcılık Ödülleri’nde "En İyi Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyası" ödülüne layık görülmüştü.

Okulda Diyabet Programı, 2010’dan beri Sağlık Bakanlığı Diyabet Kontrol programı kapsamında yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen ve Sanofi tarafından koşulsuz desteklenen Okulda Diyabet Programı, öğretmenler aracılığıyla öğrenciler ve velilerde farkındalık yaratarak diyabetli çocukların okullardaki yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyor.