Sea Homes, Çeşme’nin incisi olacak

Almanya’da konut projeleri üreten Homes, Türkiye’deki ilk projesi Sea Homes’ta sona yaklaştı.

Almanya’da gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden olan ve nitelikli konut projeleriyle tanınan Homes, Çeşme Paşalimanı’nda 30 milyon euroluk bir proje hayata geçiriyor. Türkiye pazarına Çeşme Sea Homes projesiyle giren şirket, burada 200 milyon euroluk yatırım hedefliyor. Sea Homes projesi bulunduğu Paşalimanı Koyu’nun doğasında tahribat yaratmadan hayata geçiyor.Yeşil alanlar korunuyor ve elektrik ve su büyük oranda paneller sayesinde üretiliyor. Çevresiyle uyumlu Sea Homes Çeşme’nin dış cephesi de doğal taşlar ve ahşaptan oluşuyor. Homes kurucusu Erkin Köksal, projenin 1 Haziran 2016’da tamamlanacağını söyledi. Havuz, spa, çocuk oyun alanı ve restoran gibi sosyal alanların bulunduğu proje gürültüden ve eğlence mekanlarından uzakta oluşuyla huzurlu bir ortam sunuyor.

Sea Homes’ta fiyatlar 390 bin euro’dan başlıyor
Çeşme Paşalimanı’nda hayata geçen Sea Homes 36 daireden oluşuyor. 1+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri bulunan projede 1+1’lerden sadece 5 tane bulunuyor. Proje daha çok ailelere hitap eden A plus bir proje olarak inşa ediliyor. Çeşme Sea Homes fiyatları ise 390 bin Euro ile 690 bin Euro arasında değişiyor. 35 metrekare ve 250 metrekare teras ve bahçeli seçenekleri bulunan dairelerin tamamı deniz manzarasına sahip. Projede 24 saat resepsiyon, concierge, housekeeping hizmetleri de bulunuyor. Homes Kurucusu Erkin Köksal, “Projede kiralama sistemi de olacak. Evinde olmayan kişiler evlerini kiralayabilecekler. Çeşme’de özellikle haftalık kiralamaların çok yoğun olduğunu biliyoruz. Bu işletme modeli de turizm ve konut sektöründe örnek teşkil edecek” dedi.
Çeşme’de rezidans ve otel konseptinde bir proje daha hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Köksal, Alaçatı’da günübirlik bir tatil kompleksi de hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi. 

Firma Bilgisi: Homes
Proje Bilgisi: sea homes