Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nda sona yaklaşılıyor

İstanbul trafiğini rahatlatması planlanan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nın başlangıcına çok az kaldı

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nda sona yaklaşılıyor

İstanbul trafiğini rahatlatması planlanan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nın başlangıcına çok az kaldı. Türkiye'de ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Havaray projesi ile toplam 15 kilometrelik Sefaköy, Halkalı, Başakşehir güzergahı ile kolaylıkla seyahat yapılabilecek. 

Halkalı - Gebze arası yolculuk süresi 105 dakika olacak

Havaray projesi kapsamında, Sefaköy, Halkalı, Başakşehir Havaray projesi, Sefaköy metrobüs durağından başlayarak Halkalı Meydanı'ndan geçecek. Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu'na kadar gidecek. Proje, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak. Projenin metro ve metrobüs hatları ile entegrasyonundan sonra Halkalı - Gebze arası yolculuk süresi 105 dakikaya inecek. 

İstanbul'daki araç trafiğini rahatlatacak olan Havaray projesi, Uzakdoğu ülkelerinde de bulunuyor. Proje sayesinde Sefaköy, Halkalı, Başakşehir bölgeleri cazibe merkezi haline gelecek. Sefaköy metrobüs durağından başlayacak olan havaray hattı tamamlandığında Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda sonlanacak. Güzergah hattında Halkalı Metrosu, Arena Park Ziya Gökalp, Başak Konutları durakları da olacak. 

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı durakları

Toplam 17 duraktan oluşacak olan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı durakları şöyle

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Projesi, Sefaköy metrobüs durağından başlayacak, Halkalı Meydanı'ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu'na kadar gidecek. Proje, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak.