Şehrin en yeşil projesi geliyor

Nef’in hayata geçirdiği Bahçelievler projesi İstanbul’un merkezinin en yeşil projesi olacak. Nef Bahçelievler projesi bugün kamuoyuna tanıtıldı.

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeniliklerle adından söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i hayata geçirecek. Kamuoyuna tanıtımı yapılan proje, 1 milyar lirayı geçen yatırımla inşa edilecek. Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, projeyi tanıtırken İstanbul’un merkezinin en yeşil projesini tanıtmaktan gurur duyduğunu söyledi. İstanbul’un en köklü ve merkezi semtlerinden olan Bahçelievler’de hayata geçen proje, ‘bahçeli ev’in hakkını vererek gerek yatayda gerekse dikeyde yeşili yaşama dahil ediyor. Timur, “Çocukların yemyeşil bahçelerde özgürce çocukluklarını yaşayabileceği, her gün eve dönerken aynı heyecanı yaşayacağınız, sevdiklerinizle çok mutlu olacağınız bir ev hayal ettik ve Nef Bahçelievler projesi böyle ortaya çıktı” dedi.
Şu anda yerinde bir alışveriş merkezinin bulunduğu alan toplam 45 dönüm ve 25 dönümü özel peyzaj alanından oluşuyor.  Nef Bahçelievler’in önünde yer alan 20 bin metrekarelik park alanının yanı sıra dev havuz alanları, özel tasarım sokak lambaları, saat kulesi, seramik&marangoz atölyesi, dinlenme bahçeleri yer alıyor. Proje sakinleri, mini sera, odun fırını, pop-up dükkanlar, çınaraltı meydan kahvesi gibi alanlar sayesinde sosyalleşme imkanı buluyor.
Dünyanın en ünlü moda markası, Nef Bahçelievler için özel üretim dekorasyonlar sağlayacak ve bu işbirliği ile evlerde dekorasyon paketleri sunulacak. Nef Bahçelievler fiyatları ise metrekare bazında 8 bin liradan başlangıç gösteriyor.

İçinden doğa geçen evler
Doğaya dokunmak insana mutluluk verir fikrinden hareketle tasarlanan proje “İçinden doğa geçen evler” sloganıyla inşa ediliyor. Nef Bahçelievler  emsal yoğunluğu az olan bir proje oluşuyla da binaların içinde sıkışmış bir hissin aksine, yoğun botanik detaylarıyla doğal bir vadi havası sunacak. 1+1’den 5+1’e toplam 1.023 adet konutun yer aldığı projede ayrıca bölgenin ticari anlamda odak noktası olacak toplam 3 bin metrekarelik 14 adet cadde dükkanı da bulunuyor. Bir çekim merkezi olacak alışveriş alanı, Nef Bahçelievler sakinlerine evlerinden uzaklaşmadan tüm ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunacak.

Kolay ulaşım
Cevizlibağ – Ataköy aksının İstanbul’un en merkezi bölgesi olduğunu söyleyen Timur, orada çok sayıda konut ürettiklerini belirterek, son projeleri olan Nef Bahçelievler’in lokasyonunun da çok ulaşılabilir olduğunu vurguladı. Proje E5’e bir kilometre mesafede bulunurken, Kabataş-Bağcılar tramvay hattı, Zeytinburnu metro durağı ve marmaraya yakınlığıyla da ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Anadolu yakasında ilk proje
Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur Nef'in çok yakında Anadolu yakaısndaki ilk projesini inşa edeceğini de söyledi. Yakında lansmanı gerçekleşecek proje Sancaktepe'de hayata geçecek. 

Firma Bilgisi: Nef
Proje Bilgisi: Nef Bahçelievler