Sektör emlak yasasını bekliyor

Share Türkiye sohbet etkinliğinde konuşan ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, "emlak yasası" ile birlikte 300 milyar dolarlık pazarın düzene kavuşacağını söyledi

Sektör emlak yasasını bekliyor

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, "emlak yasası"nın Türkiye gayrimenkul sektörü ve bileşenleri için büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. Share Türkiye'nin bu haftaki konuğu olarak söz alan Ekşioğlu, Türkiye'de 150 milyar dolara yaklaşan gayrimenkul işlem hacminin, 6 milyar dolarlık hizmet bedel pazarı ortaya çıkardığını vurguladı. 

Emlak yasası dev pazarı düzene kavuşturacak
Pazardaki satışların yüzde 70'ine yakınının sahibinden satış kategorisinde gerçekleştiğine dikkat çeken ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ekşioğlu, Türkiye gayrimenkul pazarının dev potansiyelini işletim sistemi ile yapmak isteyenler için büyük olanaklar içerdiğini de belirtti. Ekşioğlu, sunumunda sektör bileşenlerinin "emlak yasasını" da umutla beklediklerine değinerek: "Tasarı yasalaşırsa, ortalama yıllık 300 milyar dolara yakın gayrimenkul satışının yapıldığı pazara çeki düzen gelecek..." dedi.

2016 konutun yılı olacak... Haberin ayrıntıları için tıklayın....

Gayrimenkul sektörünün eğitim ihtiyacı ve ERA Akademi
Sunumunda ERA Akademi hakkında da bilgiler veren Ekşioğlu, Türkiye gayrimenkul sektörünün eğitime duyduğu ihtiyaç üzerinde durdu. Ekşioğlu: "Sonrasında konusunda uzman franchise geliştirme departmanı tarafından yapılan iş planları doğrultusunda işe ve bölgeye hakimiyet adına belli süreçlere dahil olan girişimciler ayrıca sağlanan gelişmiş teknolojik altyapıyı mobil olarak kullanabilme şansına da sahipler.” ifadelerini kullandı.