Selenium Retro konutlarına büyük ilgi

Aşçıoğlu tarafından 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek Selenium Retro'nun temelleri atıldı. Mayıs ayında ön talep toplanan projede, ofis bloğunun büyük bölümü satıldı. Projede konut bloğuna gösterilen ilgi de her geçen gün büyüyor

Selenium Retro konutlarına büyük ilgi

Aşçıoğlu taraından İstanbul Ataköy'de inşa edilen Selenium Retro projesinde, ofislerin ardından "konut" projelerine de büyük ilgi gösterildi. Toplam 100 milyon dolarlık yatırım değerine sahip projede, toplam 396 ünite bulunuyor. 

Selenium Retro projesine büyük ilgi
Mayıs ayında ön talep toplamaya başlanan projede ofis bloğunda yer alan birimlerin büyük bölümünün satıldığı açıklandı. Konut, ofis ve ticari alanlardan oluşan Selenium Retro  projesinin güneyinde yer alan Rezidans bloğunda 188, kuzeyde yer alan ofis bloğunda ise 180 ünite yer alıyor. Farklı mimari tarzda inşa edilen dairelerde, nostaljik algıyı güçlendirmek adına, cumba ve açık balkonlar tasarlandı. 

1+1 ve2+1 dairelerin yer aldığı Retro Selenium projesinde 28 adet de yapay ofis ve mağaza yer alıyor. Projenin yatay bölümünde ayrıca, 1000 metrekarelik kapalı spor tesisi bünyesinde yüzme havuzu, sağlık merkezi, fitness salonu ve çok amaçlı kapalı spor alanları bulunacak. 

Leed Gold sertifikası
Leed Gold Sertifikası adayı olan selenium Retro bünyesinde kullanımı artan elektrikli araçlar için şarj istasyonları da bulunacak. Proje Ataköy Marina ve Atatürk havalimanı gibi merkezi noktalara yakınlığıyla da dikkat çekiyor.