Seramiksan'da kariyer günleri

Seramiksan, meslek grupları hakkında bilgilendirme amacıyla Turgutlu Anadolu Lisesi öğrencilerini üretim tesislerinde ağırladı

Seramiksan'da kariyer günleri

Seramiksan, meslek grupları hakkında bilgilendirme ve meslek seçimlerinde yardımcı olma amacıyla Turgutlu Anadolu Lisesi öğrencilerini üretim tesislerinde ağırladı.

Öğrenciler fabrikayı gezdi
Seramiksan üretim tesislerinde gerçekleşen programda öğrenciler, öncelikle Sağlık Gereçleri Fabrikası'nı gezdi ve vitrifiye ürünlerinin üretim süreçleri hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Seramiksan showroom'unu gezerek Seramiksan'ın ileri teknoloji ve estetik tasarımı bir araya getiren karo ve vitrifiye ürünlerini inceleme fırsatı bulan öğrenciler daha sonra Seramiksan Karo Fabrikası'nı ziyaret ederek buradaki üretim süreci ve iş akışıyla ilgili bilgi sahibi oldular. Üretim tesislerini ziyaretlerinin ardından konferans salonuna alınan öğrenciler Seramiksan yöneticilerinden farklı meslek grupları hakkında detaylı bilgi aldılar.

Seramiksan İnsan Kaynakları Müdürü Burak Ersoy, "Seramiksan olarak lise çağında mesleki yönlendirmenin büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Bu sebeple öğrencilerin hem Seramiksan bünyesindeki farklı meslek gruplarını yakından tanıması, hem de iş sürecini yerinde görmeleri açısından çok yararlı olacağını düşündüğümüz bu organizasyonu gerçekleştirdik''. Dedi.

Günün sonunda öğrenciler, yöneticiler tarafından kendilerine verilen hediyeleri kabul ederken, gösterilen ilgiden memnun şekilde ayrıldılar.