Sika ikinci fabrikasını Tarsus'ta açtı

Yapı Kimyasalları alanında faaliyet gösteren Sika, Türkiye'deki ikinci üretim tesisini Mersin-Tarsus'ta açtı

Sika ikinci fabrikasını Tarsus'ta açtı

Yapı Kimyasalları alanında faaliyet gösteren Sika, Türkiye'deki ikinci üretim tesisini Mersin-Tarsus'ta açtı. Üretim tesisi, hem iç pazar, hem de başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere, yurtdışı ihtiyacına da yanıt verecek.

Güney ve Güneydoğu'ya inanıyoruz
Tarsus’ta devreye alınan fabrikanın Sika Türkiye’nin ikinci fabrika yatırımı olduğunu belirten; Türkiye Genel Müdürü ve Orta Asya Bölge Müdürü Bora Yıldırım “Sika Türkiye olarak ilk fabrikamız İstanbul’da faaliyette olup, tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Yeni fabrikamız Türkiye'nin güneyine ve güneydoğu bölgesine hizmet vermek üzere konumlandırılmıştır. Son dönemde yaşanılan çeşitli olumsuzluklara rağmen tereddüt etmeden yeni fabrikamızı hayata geçirdik. Türkiye'nin Güney ve Güneydoğusundaki pazarın geleceğine çok inanıyoruz. Bu bölgedeki müşterilerimize hem daha yakın olmak, hem de müşterilerimize sunduğumuz kalite, hizmet ve servis hızımızı daha da arttırmak üzere yatırımımız için bu bölgeyi seçtik” dedi.

Yıllık 180.000 ton kapasite
Devreye aldıkları fabrikanın, iç pazarın ana hedef olması ile birlikte aynı zamanda Ortadoğu ülkelerine de ürün sunacağını belirten Yıldırım; 'Sika Türkiye’nin bu yatırımı yapmış olması Türkiye’nin güçlü ekonomisine olan güvenin bir göstergesi ve Türkiye’de hedeflediğimiz büyüme stratejisinin de güçlü bir kanıtıdır. Tarsus’ta devreye alınan fabrikamız yüksek teknolojik özellikleri ve otomasyon ağırlıklı sistemi ile yıllık 180.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.' dedi

Beton katkıları, seramik yapıştırıcıları, beton zemin yüzey sertleştiricileri, yapısal tamir harçları gibi toz ve likit ürünlerin üretileceği Tarsus Fabrikası ile birlikte Sika’nın yeni yatırımlarla Türkiye’de üretmeye ve büyümeye devem edeceğini vurgulayan Yıldırım, teknoloji ve otomasyona çok önem verdiklerini ve bu vizyonda üretim yaptıklarını, hatta Tarsus Fabrikası’ndaki üretimi, İstanbul merkez fabrikadan tek tuşla bile kontrol edebildiklerini belirtti.

24 Ekim Cuma günü gerçekleşen fabrika açılışına Sika Türkiye Genel Müdürü ve Orta Asya Bölge Müdürü Bora Yıldırım ile Güney Avrupa ve Ortadoğu Bölge Müdürü Hubert Perrin de Brichambaut'un ev sahipliğinde; Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Hüseyin Boro ve Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Sabri Tekli katıldı.