Silivri plaj fiyatları!

Kentleşme sürecinden itibaren yazlık bir bölge olarak kullanılan Silivri plaj fiyatlarına haberimiz detayından ulaşabilirsiniz

Silivri plaj fiyatları!

Silivri İstanbul Avrupa Yakasındadır. İstanbul il merkezinin 67 kilometre batısında yer alan Silivri’nin yüzölçümü 893 kilometrekaredir. Büyükçekmece, Çatalca, Çerkezköy ve Marmara Ereğlisi ile komşudur. Silivri, 7 mahalle, 18 köy ve 8 beldeden oluşan Silivri yazlık bir ilçedir.

Silivri’de kentleşme
MÖ 3000’li yıllarda kentleşmenin başladığı Silivri, Selys kenti anlamına gelen Selymbria adı, Selys’in bölgeyi kuşatması ile verilmiştir. MÖ 403 yılında Spartalılar’ın hakimiyetine geçen Silivri, Bizanslıların İstanbul’un fethiyle birlikte, Bizanslılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlamıştır. 1453 yılında Edirne’den İstanbul’u fethetmek için yola çıkan Fatih Sultan Mehmet, hiçbir şekilde savaşa girmeden Silivri’yi almış ve bölge Ermeni, Rum, Yahudilere ev sahipliği yapmıştır.

Türkler zamanla kale dışında yerleşim yeri kurmaya başlamış sonrasında Kanuni Sultan Süleyman, Alipaşa Mahallesine saray ve bir cami yaptırmıştır. Silivri’ye köşk, saray gibi yapılar yapıldıktan sonra da bölgede yazlık konutlar inşa edilmeye başlanmıştır. 1877-1878 yıllarında gerçekleşen Osmanlı-Rus savaşında Anadolu’da yaşayan Türkler, Silivri’ye göç ederek bölgedeki nüfusun artmasına ve kentleşmenin gelişmesine sebep olmuşlardır.

Silivri’de birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlar; Selymbria Kalesi, Piri Mehmet Paşa Külliyesi, Hacı Pervane Türbesi, Yoğurthane Binaları, Kurfallı Değirmen Binası, Kurfallı İstasyon Binası, Alipaşa Cami, Değirmenköy Eski Cami, Fatih Cami, Akören Cedit Ali Paşa Cami, Kurfallı Cami, Çantuğa Rum Kilisesi, Germiyan Rum Kilisesi, Alexios Apokaukos Kilisesi, Saint Demetrios Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi, Fener Kilisesi, Eksarhia Bulgar Ortodoks Kilisesi, Theotokos Kilisesi, Recep Kaptan Çeşmesi, Alibey Çeşmesi, Gezitepe Havuzlu Çeşme, İncirli Çeşme, Selimpaşa İkizli Çeşme, Boğluca Köprüsü, Mimar Sinan Köprüsü.

Silivri plaj fiyatları
Ücretsiz plajlara da sahip olan Silivri'de özel bazı işletmeler de hizmet vermektedir. Silivri plaj fiyatları da bu bağlamda 15 TL ile 30 TL arasında değişmektedir.

Silivri nerede?
Batısında Tekirdağ iline bağlı Çorlu ve Marmara Ereğlisi ilçeleri, doğusunda İstanbul iline bağlı Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde İstanbul iline bağlı Çatalca ilçesi, kuzeybatıda Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy ilçesi, güneyinde ise Marmara Denizi yer alır.
Silivri’ye Esenler Otogarı’ndan otobüsler kalkmakta olup ayrıca Yenibosna’dan hareket eden belediye otobüsleri gitmektedir. Özel araçla da hem E-5 Yolu kullanılarak hem de D100 Karayolu kullanılarak gidebilmek mümkündür.