Sinan Ödüllü Mimarlar programı sürüyor

Sinan Ödüllü Mimarlar Programı 2014-2016 döneminde, Mimar Sinan Büyük Ödülü sahibi ERSEN GÜRSEL için düzenleniyor.

Sinan Ödüllü Mimarlar programı sürüyor

Mimarlar Odası'nın, "Mimar Sinan Büyük Ödülü" alan değerli mimar/ların üretimlerini derlemek ve mimarlık kamuoyuna sunmak amacıyla başlattığı Sinan Ödüllü Mimarlar Programı sürüyor. Sinan Ödüllü Mimarlar Programı 2014-2016 döneminde, Mimar Sinan Büyük Ödülü sahibi ERSEN GÜRSEL için düzenleniyor.

Program paneli 18 Nisan'da
ERSEN GÜRSEL MİMARLIĞI paneli, 18 Nisan 2015, Cumartesi günü, Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi'nde düzenlenecek. Gürsel'in çalışmaları üzerine hazırlanmakta olan sergi ise, Ekim ayında İstanbul'da yine aynı mekanda izleyicisi ile buluşacak. Sergi daha sonra Türkiye kentlerinde belirlenen program dahilinde açılacak. 

Seçici Kurul'un Gürsel kararı
Seçici Kurul, Gürsel'i şu sözlerle gündeme taşımıştı: 'Meslek yaşamı boyunca mimarlığı bir kültürel üretim alanı olarak algılayışı, doğaya ve yapılı çevreye olan saygılı duruşu, meslek örgütlenmesindeki özverili çabaları, eğitim alanına verdiği katkılar, gelecek nesillere örnek teşkil eden meslek etiği tutumu, tekil yapıdan kent ölçeğine uzanan ve geniş bir yelpazede çeşitlenen duyarlı çözümleri, bitmez tükenmez enerjisi, mütevazı kişiliği yanında kararlı ve tutarlı tavrı nedeniyle, ERSEN GÜRSEL'e Mimar Sinan Büyük Ödülü verilmiştir.' dedi.