Şişecam'da ne oluyor?

Şişecam Grevinin Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile ertelenmesi sonrasında bir açıklama yapan Şişecam, 'işimize dört elle sarılma zamanıdır' dedi

Şişecam'da ne oluyor?

30 Haziran 2014/Emlakwebtv
Bakanlar Kurulu Kararı'nın Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte 60 gün süre ile grevin ertelenmesinin işçiler arasında yarattığı hoşnutsuzluk Şişecam'ın açıklamasıyla daha da büyüdü. Fabrikaya astırdığı bir yazı ile, erteleme süresinin anlaşma sağlamak üzere bir fırsat olarak  değerlendirilmesini isteyen Şişecam yönetimi:'Geleceğimiz için işlerimize dört elle sarılma zamanıdır' ifadesini kullandı. 

Cumaya kadar yeni bir grev mi?
Söz konusu Şişecam açıklamasına tepki gösteren işçiler, ifadelerin işçilerle dalga geçmek anlamına geldiğini belirterek, yasal sürecin kendileri yararına işlediğini iddia etti. İşçi avukatları tarafından yapılan açıklamada ise, önümüzdeki Cuma gününe kadar yeni bir grevin başlayabileceğine değinildi. 

25 Haziran'da çıkan grev erteleme kararının neden 2 gün sonra açıklandığı şeklindeki şüpheler ise kristal-iş sendikası ile işçileri karşı karşıya getirmiş durumda. Grev süreci ile ilgili tartışmalar sürerken sendikayı ve politikalarını yakından izleyeceklerini bildiren işçiler, özellikle yasal süreci aşan bir mücadele programı ortaya konulmasını istedi.