Soyak Bilgi Teknlojileri'ne ISO belgesi

Soyak, ISO 20000 Bilgi Teknolojileri ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazandı.

Soyak Bilgi Teknlojileri'ne ISO belgesi

Soyak bağımsız belgelendirme kuruluşu SGS tarafından yapılan ISO 20000 Bilgi Teknolojileri ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi dış denetimi sonrasında, her iki sistem belgesini almaya kazanarak daha yüksek kalitede bilgi işlem hizmetlerini sürdürmeye devam edecek.

Soyak Bilgi Teknolojileri'ne ISO Güvencesi
Soyak bu amaçla başlattığı kurumsal çalışmalarının ilki olarak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Politikalarını oluşturdu. Bilgi varlıklarına güvenli bir şekilde erişim sağlamak, bilgiyi kullanılabilirlik, bütünlük ve gizlilik prensipleri dahilinde korumak, bilgi varlıkları üzerinde oluşabilecek riskleri değerlendirmek ve yönetmek, bilgi güvenliği ihlali durumunda uygun politikaları uygulamak, tabi olduğu tüm mevzuat gerekliliklerini yerine getirmek, kurulan kontrol altyapısı ile bilgi güvenliği seviyesini korumak ve iyileştirmek olarak belirlenen politikayla birlikte bilgi teknolojileri hizmet yönetim sistemi ve prosedürleri oluşturuldu.

Böylelikle iş süreçlerinde iyileştirmeler yapan Soyak, sadece müşterileri nezdinde değil, çalışanlarının iş yapış biçimlerinde de değişimlere imza atarak sürekli gelişim odaklı hizmet kalitesini arttırmayı hedefliyor.

Soyak aldığı belgelerle; bilgilerinin gizlilik, bütünlük ve erişilebilirliğini sağlamış olmasının yanısıra şirket içinde sunulan Bilgi Teknolojisi hizmetlerinin kalitesini de ispatlamış oldu.

 

Firma Bilgisi: Soyak