SPK Hizmet Binası ihalesi Ekim'de

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında SPK'nın yer alacağı hizmet binası ihalesinin ilk oturumu 14 Ekim'de yapılacak

SPK Hizmet Binası ihalesi Ekim'de

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında SPK'nın yer alacağı hizmet binasında geri sayım başladı. TOKİ tarafından düzenlenen ihale, Sermaye Piyasası Kurulu'nun hizmet binası, arsa karşılğı gelir paylaşımı usülüne göre yapılacak. 

14 Ekim saat 15.30'da TOKİ'nin İstanbul Halkalı Atakent Hizmet Binası'nda yapılacak ihale, 4734 sayılı Kamu ihalesi Kanunu'na tabi olmayıp 'Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya Verme, Trampa, Sınırlı Aynı Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği' kapsamında Açık İhale Usülü ile gerçekleşecek. 

İhaleyle ilgili TOKİ açıklamasında, proje kapsamında alışveriş merkezi, rezidans, yönetim merkezi, konaklama tesisi, sinema , tiyatro, sosyal kültürel tesis alanları, ticaret, büro, işhanı, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağaza, bankalar, finans kurumları ve katlı otopar gibi kısımlar bulunacak. İhaleye, yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak.