SRC Yapı'da özel siparişle 70 bin TL'ye hamam

Src Yapı A.Ş. son dönemde trend olan hamam ve sauna keyfini, milyarlık yatlarda kullanılan Tik ağacı ile tasarlıyor

SRC Yapı'da özel siparişle 70 bin TL'ye hamam

Dünyanın 40 ülkesine yüzde yüz Türk markası HYDROCABİN'le jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan Src Yapı A.Ş, 2015'e " Suyun olduğu her yerde HYDROCABİN " sloganıyla girdi. Bu doğrultuda son iki yıldır inovasyon ve arge yatırımlarıyla ahşap ürün repertuarını geliştiren Src Yapı A.Ş. yeni koleksiyonunu satışa sundu. Lansmanını Unicera 2015 fuarında yapılan yeni koleksiyonda milyarlık yatlarda kullanılan, en kaliteli ağaç olan Tik ( Teak) ağacını kullanan Src Yapı A.Ş. özel siparişle lüks konut projelerine, villalara, penthouselar'a hamam ve sauna tasarlamaya başladı.

Dünyanın en değerli ağaçlarından biri olan ve sektörde pek kullanılmayan Tik ağacını, Uzakdoğu'dan ithal ettilerini hatırlatan Src Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü " Son iki yıldır yaptığımız 1 milyon dolarlık yatırım, ama en önemlisi inovasyon ve arge ekibimizin çalışmalarımızı neticesinde bu koleksiyonumuzu tasarladık. Her segmente uygun ürünlerimiz mevcut. Doktorlar tarafından insan sağlığı için önemi sık sık vurgulanan hamam ve sauna kabinlerini, çok küçük metrekare apartman dairelerinden tutun da lüks konutlara kadar her keseye uygun şekilde sunuyoruz" dedi. Herhangi bir inşaat veya kırma,dökme gibi bir işlem veya ayrı bir oda, bölüm gerektirmeksizin, odanın bir köşesine "paket hamam ve sauna kabini" şeklinde konabileceğini ve kolaylıkla taşınabileceğini belirten Sürücü " Yatırımlarımızı özellikle bu noktaya yaptık. Açıkcası sektörümüzde bu "paket hamam ve sauna kabin"e bizim kadar yatırım yapan başka bir firma olmadığını düşünüyoruz" dedi.

SRC Yapı'da özel siparişle 70 bin TL'ye hamam

Yüzyıllar boyunca Osmanlı'dan bugüne Türk kültürünün çok önemli bir parçası olan hamam ve sauna keyfini dileyen herkese uygun bütçelerle sunmak istediklerini söyleyen  Abdurrahman Sürücü " Şu anda ülke genelinde Koçtaş, Tekzen, Banio gibi anlaşmalı olduğumuz perakende mağazaları dışında tüm Türkiye'de ki bayilerimizde satışa başladık " dedi. Başlangıç olarak 2'ye 1 metrekare ölçülü hamam-sauna kabinlerini, 4000 TL'den başlayan fiyatlarla, direk tüketiciye ulaştırdıklarını belirten Sürücü, özel siparişler talep edildiği durumda, teknik özellik ve metrekarelerine göre rakamların yukarı çıkabileceğini vurguladı.

Önümüzdeki dönemde, özellikle Avrupalı ve Balkan ülkeleri müşteri portföylerine de yeni geliştirdikleri hamam ve sauna kabinlerin lansmanını yapacaklarını söyleyen Sürücü, 2015'de hamam kabin satışlarının cirolarına katkılarının büyük olacağını söyledi.

2015 ciro hedefi 175 milyon TL
Günlük 4500 adet üretim kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük duş sistemleri ve küvet üreticisi olan SRC Yapı A.Ş. , geçtiğimiz yılı 117 milyon TL ile kapatarak,  2015 ciro hedefini 175 milyon TL olarak belirledi. Src Yapı'nın yerli markası olan HydroCabin, Türkiye'de yapı marketler dahil 700 noktada satışı bulunuyor. SRC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, 2012'de 23 ülkeye ürün satarken, 2014'de bu sayının 40'a çıktığını, 2015'de daha da artacağını belirtti. Sürücü, bu ülkeler arasında Madagaskar, Nepal, Sri Lanka, Gana, Kore, İngiltere ve Balkan ülkelerinin de yer aldığını vurguladı.