SUR YAPI’DAN İKİ YAKAYA İKİ YENİ PROJE

Sur Yapı Avrupa ve Anadolu yakasına 2 yeni proje inşa edecek. Güneşli ve Sultanbeyli’de yükselecek projelerin toplam değeri 550 milyon TL

SUR YAPI’DAN İKİ YAKAYA İKİ YENİ PROJE

28 Mart 2015 / Posta Gazetesi

Hali hazırda İstanbul ve Bursa'da 2.5 milyarlık TL'lik projelerinin inşaatına devam eden Sur Yapı, İstanbul'da iki yeni projeye daha başladı. Kentin her iki yakasında inşa edilecek projelerin toplam yatırım değeri 550 milyon TL. İşte Sur Yapı imzalı İstanbul'un yeni projeleri...

GÜNEŞLİ'YE MİRAGE REZİDANS GELİYOR
Sur Yapı'nın yeni projelerinden biri Mirage Rezidans. Güneşli'de yer alan proje, 17 katlı 3 bloktan oluşurken; projede ayrıca 60 mağazalık bir alışveriş caddesi bulunuyor. 342 rezidansın yer aldığı Mirage Rezidans'da 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri mevcut. Konutların fiyatları ise 340 bin TL ile 1 milyon 340 bin TL arasında değişiyor.

Lansmana özel yüzde 10 indirim
Lansmana özel yüzde 10'luk bir indirimin sunulduğu Mirage Rezidans'ta geniş teraslı 3+1 daireler ve kapalı mutfaklı 2+1 daireler yoğun. Projeye değer katacak sosyal alanlar arasında ise; yarı olimpik açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, güneşlenme ve gölgelik alanları, açık hava fitness alanı, yürüyüş ve bisiklet parkurları bulunuyor.

Yatırım değeri sürekli yükselen ve hızla gelişen Güneşli bölgesinde yeni bir projeye daha başlamanın heyecanını yaşadıklarını anlatan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Mirage Rezidans, TEM otoyoluna, Atatürk Havalimanı'na, E-5 karayoluna ve metro istasyonlarına yakınlığı ile dikkat çekiyor. Mirage Rezidans ayrıca yapılması planlanan Ataköy-İkitelli raylı toplu taşıma sisteminin Evren-Güneşli ve Mimar Sinan metro istasyonlarının hemen yanı başında yer alıyor. Bu sayede projenin kısa vadede büyük bir yatırım fırsatına dönüşeceğini düşünüyoruz" dedi.

SUR YAPI İLKBAHAR'A KAPILDI
Sur Yapı'nın hayata geçirdiği diğer projesi, İlkbahar adını taşıyor. Sultanbeyli'de yükselen proje, peyzajıyla doğa ile uyum içinde bir yaşam vaat ediyor. Kiraz, elma, erik ve zeytin ağaçlarından oluşan meyve bahçelerinin bulunduğu projede, her mevsim açan çiçekler yer alıyor. Geniş yeşil alanlarıyla dikkat çeken proje, uzun yürüyüş parkurları, su göletleri, hobi bahçeleri, kitap okuma ve dinlenme alanları ile huzurlu bir yaşamın kapılarını aralıyor.
İki etaptan oluşacak olan projenin ilk etabında 5 blokta 304 konut yer alıyor. İkinci etabında ise 200 konutun bulunacağı İlkbahar'da, fiyatlar 185 bin TL ile 860 bin TL arasında değişiyor. Lansmana özel bu fiyatlar üzerinden yüzde 10 indirim fırsatının sunulduğu projede, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerine yer verildi. İlkbahar projelerinin, tam bir yaşam kompleksi olma özelliği taşıdığını dile getiren Altan Elmas, "Aileler, çocuklar, gençler için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü İlkbahar Projesi, kuzey ormanları, 3. köprü ve TEM otoyoluna yakınlığı ve hemen yanı başında inşa edilen ve birkaç ay içinde hizmete girecek olan Sultanbeyli Devlet Hastanesi ile bulunduğu bölgeye değer katıyor" dedi.

'Teklifler yağıyor ama dağılmayız'
Sur Yapı'ya; Adana, Antalya, Eskişehir, Aydın, Ankara ve İzmir'den proje geliştirmeleri için teklif yağdığını söyleyen Altan Elmas, dağılmak istemediklerinin altını çizdi. Bursa'daki projelerinin devam ettiğini, İzmir'deki projelerine de otel ve ofis eklediklerini ifade eden Altan Elmas, "İzmir projemiz için bu yıl ruhsat alıp, başlamayı hedefliyoruz" dedi. İstanbul'da ise Gaziosmapaşa'da GOPAŞ ile anlaşan ilk firmalardan olduklarına dikkat çeken Elmas, Bu bölgede dönüşüm çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca Yenisahra ve Beykoz'da da çalışmalarımıza devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Firma Bilgisi: Sur Yapı
Proje Bilgisi: Yeni Proje