Sur Yapı Super Marka listesinde

AC Nielsen'in yürüttüğü bir araştırma, 1023 markanın dahil olduğu Superbrands(Süper Marka) Listesine Sur Yapı'yı dahil ettiğini açıkladı

Sur Yapı Super Marka listesinde

Sur Yapı, AC Nielsen'in bağımsız pazar araştırmasında Superbrands(Süper Marka) ödülünü alma başarısını gösterdi. Listede 1023 marka yer alıyordu. Marka yönetimi konusunda üst düzey başarı gösteren firmaların tanınmasına yönelik faaliyetleriyle tanınad ve 88 ülkede faaliyet gösteren Superbrands iki yılda bir açıkladığı listesine Sur Yapıyı da dahil etti. 

Sur Yapı'ya ödül
Superbrands tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen organizasyonda 2014 yılı listesine giren markalara gödülleri dağıtıldı. Superbrands International Yönetim Kurulu Başkanı Stephan Smith'ın de katıldığı gecenin sunumunu Ali Poyrazoğlu yaptı.

Nasıl Süper Marka olunur?
1993 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Superbrands, Süper Marka'ları belirlerken öncelikle sektörün üst düzey yönetici ve otoritelerinden oluşan bir kurulun belirlediği 1023 markadan hareket ediyor. Bu markalar arasında yapılacak değerlendirme ise işgücü kalitesi, yaratıcılık, marka devimlılığı yanında markalaşmaya yaptığı yatırımları baz alan Superbrands'ın kriterleri arasında sosyal sorumluluk projeleri ve çevre duyarlılığı, etik değerler yanında vergi sıralamasındaki yeri gibi kriterler de bulunuyor. Bu kriterler üzerinden yapılan değerlendirmede ise 1023 olan marka adedi 300'e indiriliyor. 

Süper Marka'ya doğru
Yapılan bu seçilimin ardından ulaşılan sonuçlar bağımsız araştırma şirketi AC Nielsen tarafından tüketiciye sunuluyor. Tüketici tarafından onaylanan markalar ise Superbrands listesine girme hakkı kazanıyor.

Firma Bilgisi: Sur Yapı