Tabanlıoğlu Londra'da ofis açıyor

Tabanlıoğlu Mimarlık Londra Ofisi, Mart ayında aktif olarak faaliyete geçecek

Tabanlıoğlu Londra'da ofis açıyor

Fransa'nın Cannes kentinde 10–13 Mart tarihleri arasında bu yıl "Dijital Devrim" ana teması ile 26'ıncı kez düzenlenecek olan MIPIM 2015, gayrimenkul sektörünün öncüleri olan yatırımcıları, geliştiricileri, mimarları, yerel ve kamu yönetimlerinden temsicileri, arazi sahipleri ve tedarikçileri bir araya getirecek. Uluslararası platformda Türkiye mimarlığının en çok bilinen ofislerinden olan Tabanlıoğlu Mimarlık bu önemli küresel buluşmada çok boyutlu olarak yer alacak. İki projesi MIPIM Awards 2015'te finale kalan Tabanlıoğlu Mimarlık'ın Sıra dışı stand tasarımı ile de dikkat çekmesi bekleniyor.

Birçok ulusal ve uluslararası ödülle tescillenen mimarı yaklaşımlarını standlarına yansıtan Tabanlıoğlu Mimarlık geçen yıl olduğu gibi MIPIM 2015'te de fuar alanında P-1.K51'de ziyaretçilerini bilgilendirecek.

Etkinliklerin konferans bölümüne konuşmacı olarak davet edildiği MIPIM 2015'te Melkan Gürsel Tabanlıoğlu 12 Mart'ta gerçekleştirilecek "Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor" başlığı altında düzenlenen panelde "Contemporary Turkish Architecture: Potential and Limits in Global Scale - Çağdaş Türkiye Mimarlığı: Küresel Ölçekte Gelişen Olanak ve Kısıtlar" adlı panelde konuşmacılar arasında yer alacak.

Selçuk Ecza Deposu

İki projesi ile MIPIM Awards 2015'te finale kaldı
Astana, Bakü, Belgrad, Trablus, Dakar, Malabo, Mumbai, Doha, Dubai gibi dünyanın birbirinden farklı kültür ve coğrafyalarında proje üreten, işlerinin yaklaşık %65'ni yurdışında gerçekleştiren Tabanlıoğlu Mimarlık, MIPIM Awards 2015'te, Afrika projelerinden sonuncusu Dakar Kongre Merkezi ile "Jüri Özel Ödülü" kategorilerisinde finale kalırken, İstanbul'da gerçekleştirdikleri Selçuk Ecza Genel Müdürlük projesi ile "En İyi Ofis Yapısı" dalında finalist olarak büyük ödüle aday gösterildi. Jüri seçiminin yanısra internet üzerinden yapılan halk oylamasında (http://mipim-peoples-choice-award.com/) Dakar Kongre Merkezi ve Selçuk Ecza yapıları, ilgi çeken projeler arasında yer alıyor. Tüm internet kullanıcılarına açık olan halk oylaması 5 Mart 2015'e kadar açık olacak.

Evrensel değerleri benimsemiş, uzun yıllardır uluslararası işbirliklerine açık bir mimarlık ofisi olarak, entelektüel birikimini Türkiye sınırlarının dışına taşımayı başaran Tabanlıoğlu Mimarlık, birçok projesinin ödülle değerlendirilmesinin yanı sıra dünyanın lider mimarlarının çağrıldığı yarışmalara davet ediliyor. Türkiye'de ise nitelik odaklı yaklaşımlarla, Selçuk Ecza gibi çevreye, kente ve insana değer veren, küresel kriterlerle uyumlu, ayrıcalıklı projelerde, yatırımcılarla birlikte katma değer oluşturacak şekilde yer alıyor.

Dekar Kongre Merkezi

Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye'de halen İstanbul'daki merkez ofisinin yanı sıra Ankara Ofisi ile başkent ve bölgesindeki faaliyetlerini yürütüyor. Uluslararası arenada Dubai (BAE) ve Doha (Katar) ofisleri ile faaliyetlerini yürüten Tabanlıoğlu Mimarlık'ın son durağı ise Londra oldu. Küresel yapı ve mimari rotalarının kesişme noktası olan İngiltere'nin başkentinde açılan Tabanlıoğlu Mimarlık Londra Ofisi, Mart ayında aktif olarak faaliyete geçecek.

Projelerinin büyük bölümünü uluslararası arenada gerçekleştiren Tabanlıoğlu Mimarlık'ın MIPIM 2015 katılımı ve Londra Ofisi'nin açılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Türkiye mimarlığının uluslararası arenada tanıtımı ve temsilinin önemine dikkat çekti. "Tabanlıoğlu Mimarlık olarak uluslararası arenada, dünyanın çeşitli coğrafyalarında gerçekleştirdiğimiz projelerde birlikte, çalıştığımız, iş yaptığımız küresel paydaşlarımız, müşterilerimiz ile yapı, gayrimenkul, mimarlık dünyasının önemli temsilcileriyle bir araya geleceğimiz MIPIM 2015'te, geçen sene olduğu gibi bu sene de etkin bir şekilde yer alıyoruz." dedi.

Selçuk Ecza ile Dakar Kongre Merkezi projelerinin MIPIM Awards 2015'te kategorilerinde finale kalmasının, Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ulusal ve uluslararası arenada imza attıkları projelerinin başarılarına dair son somut göstergeleri olduğuna da dikkat çeken Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, "Yapı ve mimarlık dünyasının küresel kesişme noktası olan Londra'da ofisimizi açtık, bu ay içinde aktif olarak faaliyete geçecek. Yeni ofisimizle birlikte Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye'de iki ve uluslararası arenada da üç olmak üzere toplam 5 ofisinde, yaklaşık 170 kişilik kadrosu ile hizmet veriyor" dedi.