Tabanlıoğlu Mimarlık'a MIPIM'den ödül

Tabanlıoğlu Mimarlık, MIPIM Awards 2015'te Selçuk Ecza projesi ile "En İyi Ofis Yapısı" ödülünü aldı

Tabanlıoğlu Mimarlık'a MIPIM'den ödül

Tabanlıoğlu Mimarlık, MIPIM Awards 2015'te Selçuk Ecza projesi ile "En İyi Ofis Yapısı" ödülünü aldı. Selçuk Ecza ofis yapısı; tasarım özelliklerinin yanı sıra avlular, atriumlar hatta bahçelerle birbirine bağlanan konut formunda yedi ayrı ünitenin entegrasyonu ile oluşan yapı bütünlüğü ile de öne çıkıyor.

MIPIM Awards'tan En İyi Ofis Ödülü
MIPIM Awards 2015'te "En İyi Ofis Yapısı" seçilen Selçuk Ecza projesi, Dünya Mimarlık Festivali (WAF) 2013'te de jürinin "daha sıcak, insani ve keyifli bir ofis atmosferi mefhumuna katkısı vurgusuyla ve sosyalleşme ve yaratıcılık öngörüsü" değerlendirmesiyle "Ofis Projesi" dalında birincilik ödülüne layık bulunmuştu.

MIPIM Awards'ta  En İyi Ofis Yapısı ödülü alan Selçuk Ecza projesi

Tabanlıoğlu'nun mimarlık ödülleri artıyor
Building Design'ın Dünya Mimarlığı ilk 100 listesinde 2014 yılında 66'ıncı sırada yer alan Tabanlıoğlu Mimarlık, projeleri ile de birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık bulunmuştur. MEA – Middle East Architect Award 2010'da 'Yılın Mimarı' ödülüne birlikte layık bulunan Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu'nun sadece son birkaç yılda aldığı ödüllerden bazıları ise; 2010'da Tripoli Kongre Merkezi ve 2011'de Astana Arena projeleri ile International Property Awards 'En iyi Kamu Yapısı' dalında 'Uluslararası Mimarlık Ödülleri', Loft Bahçe ve Bodrum Uluslararası Havalimanı projeleri ile sırasıyla 2011 ve 2013 yıllarında RIBA (Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü) üyesi mimarlar tarafından gerçekleştirilmiş olan projelerinin mükemmelliğini değerlendiren 'RIBA International Awards' ödülü, Bodrum Uluslararası Havalimanı ile WAF 2012 'Ulaşım Kategorisi Ödülü', Astana Medya Merkezi ile 2012 Cityscape Global 'Kamu ve Kültür Kategorisi Ödülü', Marmara Forum ile '2012 ICSC Ödülü' oldu. 2012 yılında olimpiyat stadının tasarımı için düzenlenen 'Japonya Ulusal Stadyumu Yarışması'nda Tabanlıoğlu projesi, onbir finalist arasında yer aldı.

2013 Mipim Architectural Review 'Geleceğin Yapıları' ödüllerinde Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark projesi, 'En İyi Büyük Ölçekli Kent Yapısı' seçildi. 2013 Architizer A+ Awards'da Loft Bahçe, halk oylamasında (Popular Choice Winner) birinci seçildi. Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası ile WAF 2013 'Ofis Dalı Proje Ödülü' alan Tabanlıoğlu Mimarlık, Big Project Middle East Awards 2013'te, tek mimarlık ödülü olması itibari ile mesleki değeri büyük olan 'Yılın Mimarı' seçildi.

Tabanlıoğlu Mimarlık ESAS Aeropark projesi ile; önce dünyanın en önemli mimari değerlendirmelerinden Leaf International Awards 2014'te "Yılın Karma Yapısı" dalında büyük ödüle layık görülürken, 4 gün sonra ise International Property Awards'da "Türkiye'nin En İyi Yapısı" ve "Avrupa'nın En İyi Karma Yapısı" seçilip iki ödül birden alarak nadir bir başarıya daha imza attı.
Son olarak Tabanlıoğlu Mimarlık'ın İstanbul'daki Selçuk Ecza projesi, MIPIM Awards 2015'te "En İyi Ofis Yapısı" seçilerek, büyük ödüle layık görüldü.