Tanzanya’da proje yarattı, ödülü kaptı

Gayrimenkul sektörünün önemli yarışmalarından biri olan International Property Awards’ta birçok kez ödül alan Yüksek Mimar Murat Kader, bu kez Tanzanya’da yarattığı Safari City ile ödüllendirildi.

Tanzanya’da proje yarattı, ödülü kaptı

Gayrimenkul sektörünün önemli yarışmalarından biri olan International Property Awards’ta birçok kez ödül alan Yüksek Mimar Murat Kader, bu kez Tanzanya’da yarattığı Safari City ile ödüllendirildi. Tanzanya Aruja'da, Serengeti'nin hemen kıyısında konumlandırılan üç etaplı Safari City projesi, 2.5 milyar dolarlık yatırım değerine sahip. Arusha'da 55 bin kişilik nüfusun yaşayacağı şekilde tasarlanan, 7 bin üniteden oluşan uydu kentte, otelden kamu binalarına, okullardan sosyal tesislere kadar her türlü yapı yer alıyor.

İki Design Group Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Murat Kader, konuyla ilgili olarak şunları söyledi, “Tanzanya hükümetinin TOKİ modelini örnek alarak, hasılat paylaşımı yöntemiyle yaptığı ve bizim de tasarımını üstlendiğimiz Safari City ile ödül almamız son derece gurur verici bir gelişme. Biz her zaman yaptıklarıyla yetinmeyen, her projesinde kendini aşmak için sonsuz bir enerji harcayan genç bir ekibiz. Çalışmalarımızın bu şekilde ödüllendirilmesi, bize rahatlık değil, daha fazla çalışma isteği veriyor.” Murat Kader, ödülünü 3-4 Aralık 2014 tarihinde Dubai, The Madinat Jumeirah Hotel’de düzenlenecek törenle alacak.